Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Przasnyszanki „Zawsze Pomocne”

2018-12-02 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-02 16:16:51)

Podziel się:

W środę, 7 listopada przedstawiciele MOPS w Przasnyszu uczestniczyli w konferencji pt: „Skuteczność pieczy zastępczej – wsparcie dziecka i rodziny, zaangażowanie gmin i powiatów województwa mazowieckiego”.

Konferencja, o której mowa była połączona z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego. Niewątpliwie jej istotnym punktem było wręczenie wyróżnień „Zawsze pomocni” za działania podejmowane na rzecz pomocy dziecku i rodzinie w województwie mazowieckim. Wyróżnieniem „Zawsze pomocni” z  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu uhonorowane zostały Zofia Roman – specjalista pracy socjalnej oraz Katarzyna Kuligowska – asystent rodziny. Listy gratulacyjne wręczał po. Dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej  Artur Pozorek oraz Zastepca Dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Janusz Sobolewski.Konferencja została zorganizowana przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.  W trakcie konferencji został przedstawiony wykład dotyczący „Nowych perspektyw pracy socjalnej i służb społecznych – Centra Usług Społecznych” zaprezentowany przez dr hab. Marka Rymszę Doradcę Prezydenta RP oraz wykład na temat „Polityki na rzecz dzieci i młodzieży – kontekst wsparcia dziennego” wygłoszony przez prof. dr hab. Mirosława Grewińskiego Prorektora Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Kolejnym punktem konferencji był panel dyskusyjny dotyczący kondycji usług i służb społecznych w zakresie pomocy dziecku i rodzinie na Mazowszu.

Zofia Roman – jako wieloletni pracownik socjalny nieustannie dokłada starań aby zapewnić każdej rodzinie jak największe wsparcie w celu prawidłowego funkcjonowania w środowisku. W pracy Pani Zofii Roman da się zauważyć ogromne zaangażowanie, poświęcenie, zrozumienie i pochylenie nad każdym problemem osoby i rodziny. Każdego dnia podejmuje działania wspierające osoby i rodziny, w wyzwoleniu sił  zmierzających do zmniejszenia poczucia lęku i braku wpływu na swoją sytuację życiową. Należy zaznaczyć, że wielokrotnie asystowała rodzinom przy wykonywaniu podstawowych czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, załatwianiu spraw urzędowych, kontakcie z placówkami szkolnymi, służbą zdrowia. Można by rzec, że w pracy socjalnej dla Pani Zofii Roman nie ma rzeczy niemożliwych. Jej zaangażowanie i poświęcenie zasługuję na zauważenie i docenienie.
Katarzyna Kuligowska - rozpoczynając pracę asystenta rodziny ponad rok temu jako młoda osoba, z pełnym zaangażowaniem rozpoczęła współpracę z rodzinami potrzebującymi takiego rodzaju wsparcia. Niejednokrotnie stanowiła dla rodzin wsparcie emocjonalne, opiekuńcze, doradcze, monitorujące, mediacyjne czy wychowawcze. Dzięki dobrze zorganizowanemu własnemu warsztatowi pracy bezproblemowo nawiązała współpracę z kuratorami sądowymi, pedagogami szkolnymi i służbą zdrowia. 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB