Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Podsumowanie sezonu GKS Krzyniak

2018-12-02 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-02 16:23:10)
1

1

Podziel się:

GKS Krzyniak pod bacznym okiem swojego trenera Marcina Sokoła, w obecnym sezonie rozegrał 10 spotkań. Młodzi piłkarze odnieśli trzy zwycięstwa, aż pięć remisów. Tylko dwa razy zawodnicy schodzili z boiska pokonani.

Czternaście punktów zdobyte we wszystkich spotkaniach dało im znakomite 3 miejsce w tej bardzo trudnej i wymagającej lidze. GKS Krzyniak strzelił w sumie 14 bramek tracąc ich 15. Na duże brawa zasługuje Jakub Smoliński, bramkarz który w trzech meczach zachował czyste konto. Klasyfikacja strzelców naszej drużyny:
Królem strzelców zostaje Patryk Łączyński - 7 trafień, Marek Kołakowski - 3 trafienia, Marcin Ślipek - 2 trafienia, Kasia Jeryng i Sebastian Chrząszcz po -1 trafieniu.
Nie ma wątpliwości co do tego że prawdziwym królem rzutów karnych jest Patryk Łączyński który z 7 bramek jakie zdobył aż 5 strzelił z rzutu karnego.
- Nic tylko pogratulować skuteczności i opanowania Rywalem który strzelił nam najwięcej goli jest MKS Ciechanów i Viktoria Nowe Miasto- 5 goli. Rywalem który ani razu nie pokonał naszego bramkarza jest UKS AP Ostrów Mazowiecka. Rywalem któremu strzeliliśmy najwięcej bramek jest Viktoria Nowe Miasto aż 6 goli. Rywalem któremu strzeliliśmy najmniej bramek jest MKS Ciechanów - 1 gol – poinformował Marcin Sokół.
Podsumowując sezon postanowiliśmy porozmawiać z drużyna oraz jej opiekunami o dokonaniach młodych piłkarzy.

Jak myślicie Państwo co daje państwa synowi i innym dzieciakom granie w GKS Krzyniaku.
Maciej Slipek: Mogę śmiało powiedzieć że nasze "dzieciaki" zrobiły bardzo duży postęp,sportowy jak i ten intelektualny. Zasługą jest bardzo duże zaangażowanie zawodników w swoją pasję a i trener Marcin Sokół jest dobrym selekcjonerem. Wspólnie uzupełniają się, trenując cztery lata i osiągać sukcesy to jest wynik ciężkiej pracy. Dobro dla naszej młodzieży jest na pierwszym miejscu, dzięki temu poznają jak wygląda współzawodnictwo,rozwój fizyczny,obowiązki,rywalizacja jak i solidaryzowanie się z rówieśnikami z innych miast i drużynami z całej Polski. Integracja w naszej drużynie jest dużym atutem i wyjazdy na kilkudniowe turnieje jest szansą na bliższe poznanie się,oraz lepszą relacje w zespole. Reasumując,przy takim zaangażowaniu zawodników i chęci zdobywania doświadczenia ,ja jako rodzic, jestem pełen podziwu i trzymam kciuki za całą drużynę GKS Krzyniak Krzynowłoga Mała.

Czy bycie kapitanem drużyny to duża odpowiedzialność?
Marcin Ślipek: Funkcje jaką mi powierzono jest w jakimś stopniu odpowiedzialna,ale to cała drużyna składa się na rozwój naszego zespołu. Moja rola polega na częściowej rozgrzewce przed meczami. Udział w losowaniu przed rozpoczęciem gry w celu wyboru strony pola i drużyny, która rozpocznie grę. Kapitan odpowiada za zachowanie piłkarzy jego drużyny na boisku. Jestem dumny że mogę być kapitanem tak dobrego zespołu jakim jest GKS Krzyniak Krzynowłoga Mała.
Jesteś najlepszym strzelcem Krzyniaka w sezonie. Jak się z tym czujesz?
Patryk Łączyński: Jest mi miło , ale to nie tylko moja zasługa lecz całej drużyny Krzyniaka. Większość bramek zdobyłem z rzutów karnych, jest to moja dobra strona i czuję się pewnie w trakcie ich wykonywania.

Jak ci się gra na nowej pozycji?
Jakub Smoliński: Przeszedłem z pozycji napastnika na pozycje bramkarza na początku lipca i wiązało się to z dużą odpowiedzialnością jak i ze stresem. Robię wszystko aby trener był ze mnie zadowolony. Jeszcze dużo muszę się nauczyć, ale po pięciu miesiącach gry na pozycji bramkarza jestem bardzo zadowolony i obiecuję że będę coraz lepszy.

Czy jako trener jest pan zadowolony z ostatecznego miejsca w lidze ?
Marcin Sokół: Po wywalczonym awansie do I ligi okręgowej trampkarzy przystępowaliśmy do rozgrywek pełni obaw. Nie jest nam łatwo, jako bardzo małej miejscowości, rywalizować z akademiami piłkarskimi z tak dużych aglomeracjami jak np. Ostrołęka, Ciechanów czy Ostrów Mazowiecka. Cel przed przystąpieniem do sezonu postawiliśmy sobie jeden, utrzymanie w lidze. Dzięki dobrze przepracowanemu okresowi przygotowawczemu, ciężkiej pracy na treningach, uczestnictwie w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Augustowie cel został w 100% zrealizowany, z czego jestem bardzo zadowolony. Odnosząc tylko dwie porażki w dziesięciu spotkaniach zajęliśmy ostatecznie 3 miejsce , zdobywając tyle samo punktów co drugi w tabeli zespół Żbika Nasielsk. Bezpośrednie spotkania między Krzyniakiem a Żbikiem, zarówno na wyjeździe jak i u siebie, zakończyły się remisami 1 : 1. Wielkie podziękowania kieruję w stronę moich podopiecznych. Uważam, że wspólnie wykonaliśmy kawał dobrej roboty, z której efektów wszyscy jesteśmy dumni.

Jakie macie najbliższe plany?
GKS Krzyniak: Obecnie z drużyną trampkarzy jesteśmy w okresie przejściowym. Przenieśliśmy się z zajęciami na halę, gdzie w najbliższym czasie rozpoczniemy przygotowania do turniejów piłki halowej. Planujemy wziąć udział przynajmniej w trzech turniejach. Od początku lutego rozpoczniemy przygotowania do rundy wiosennej, co ułatwi nam powstający stadion w Krzynowłodze Małej. Będziemy mieli w końcu szansę rozwijać nasze umiejętności piłkarskie w dużo lepszych warunkach niż do tej pory. Z tego miejsca w imieniu swoim jak również zawodników oraz ich rodziców, chciałbym podziękować za zaangażowanie w budowę boiska władzom gminy Krzynowłoga Mała, na czele z Panem wójtem Jerzym Humięckim.
W związku z poprawą infrastruktury sportowej gminy, jako prezes Gminnego Klubu Sportowego Krzyniak wraz z zarządem, już w styczniu chcemy powiększyć liczbę dzieci reprezentujących nasze barwy powołując kolejną drużynę. Zapewne będzie to szansa przeżycia przygody z piłką dla chłopców z młodszych kategorii wiekowych.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB