Poniedziałek, 17 czerwca 2019. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Warto zostać wolontariuszem?

2018-12-06 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-06 23:47:41)

Podziel się:

W czwartek, 22 listopada w w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu, z inicjatywy dyrekcji szkoły oraz Grażyny Rogowskiej zorganizowano spotkanie z Anną Juklaniuk, która przybliżyła młodzieży działalność wolontariatu.

Do Grażyny Rogowskiej, szkolnego opiekuna wolontariatu trafia coraz więcej uczennic, która chciały kontynuować swoją wcześniejszą działalność lub też rozpocząć przygodę z wolontariatem. Na czwartkowe spotkanie z Anną Juklaniuk, koordynatorem wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przybyło sporo uczennic z klas pierwszych. Wszystkich przywitał Radosław Waleszczak, dyrektor szkoły, który życzył uczniom powodzenia w pracy na rzecz potrzebujących. W swoich słowach wyraził akceptację dla inicjatyw wolontariackich MOPS w Przasnyszu.
”Przasnysz słynie z wolontariatu nie tylko w naszym regionie, ale w całej Polsce – dodał.
Anna Juklaniuk z wykorzystaniem prezentacji omówiła prawa, zadania i obowiązki wolontariuszy, dyskutowano o dostosowaniu czasu uczniów, który mogą poświęcić na wolontariat, do konkretnych zadań wolontariackich. Wielu wolontariuszy przyniosło wypełnione już kwestionariusze i oświadczenia rodziców pozwalające na taką aktywność. Czas i miejsce działań poszczególnych osób, będą określone w indywidualnej rozmowie koordynatora MOPS z wolontariuszem.
- Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu jest placówką, która aktywnie wspiera działania MOPS w zakresie potrzeb i zagrożeń występujących w środowisku poprzez działania informacyjne, edukacyjne oraz alternatywne, w tym w zakresie wolontariatu.
Propagowanie idei wolontariatu, służy realizacji wielu celów ujętych w programie wychowawczym i profilaktycznym szkoły, czyli pomoc w zaspokajaniu ważnych potrzeb psychicznych poprzez oferowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego, wprowadzanie w świat wartości i norm, na których wychowanek może się oprzeć w swoich życiowych wyborach, przygotowanie do życia zawodowego poprzez wolontariat oraz uczenie odpowiedzialności za własne czyny, nauka porozumiewania się i współpracy z innymi ludźmi
i umiejętność dokonywania trafnych wyborów i ponoszenie ich konsekwencji – poinformowała Juklaniuk.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB