Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Harcerze z Przasnysza we władzach Komendy Chorągwi Mazowieckiej

2018-12-18 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-18 12:25:47)

Podziel się:

1 grudnia w Warszawie odbył się 8. Zjazd Chorągwi Mazowieckiej ZHP, podczas którego zostały wybrane nowe władze. Wśród nich znaleźli się także harcerze z Hufca ZHP Przasnysz.

Nowym Komendantem Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego na kadencję 2018-2022 został harcmistrz Cezary Supeł, który zastąpił hm. Michała Bagińskiego.
Nowy komendant jest instruktorem Hufca ZHP Płock. Zastępcami komendanta zostali: hm. Michał Bagiński (skarbnik), hm. Adriana Filant, (ds. programu i pracy z kadrą), hm. Krzysztof Furmanek, phm. Maciej Robak. W skład Komendy weszli również: phm. Anna Wasilewska (ds. promocji), hm. Jolanta Torbicka (szefowa biura), hm. Andrzej Gorczyca i phm. Jacek Klinger z Przasnysza.
- Pierwszy raz w historii naszego hufca mamy 2 instruktorów we władzach. Członkiem Komendy Chorągwi został phm. Jacek Klinger, a Członkiem Komisji Rewizyjnej został hm. Dariusz Rzepliński – poinformował hm. Łukasz Kijora, komendant Hufca ZHP Przasnysz.
hm. Łukasz Kijora, hm. Dariusz Rzepliński, hm. Artur Jaśkiewicz oraz phm. Jacek Klinger podczas zjazdu zostali uhonorowani brązowym krzyżem za zasługi dla ZHP.
- To wyróżnienie jest nagrodą dla wszystkich harcerzy, żeby nie Wy i Wasza ciężka praca nie byłoby tak wspaniałego Hufca Przasnysz. Może się powtórzę ale dziękuję i cieszę się, że jestem Harcerzem – dodał Kijora.
Harcerze są bardzo dumni, że przasnyszanie zostali wyróżnieni przez władze chorągwi i obiecują, iż postarają się sprostać nowym obowiązkom, a przede wszystkim promować harcerstwo na terenie powiatu przasnyskiego.
Dzień pełen wrażeń, emocji, niezapomnianych chwil. Spotkania i rozmowy. Za swoją pracę w Związku Harcerstwa Polskiego, odznaczony Brązowym Krzyżem. Wielkie podziękowania za przyznanie tego odznaczenia. Dziękuje druhu Komendancie Chorągwi za zaufanie, dziękuje delegatom za wybór. Postaram się swoim działaniem pokazać że nie był to źle oddany głos – komentował Jacek Klinger.
Do obietnic dołączył się także Dariusz Rzepliński. - Za nami VIII Zjazd Chorągwi Mazowieckiej ZHP, dla mnie niezwykle emocjonujący. Otrzymałem Brązowy Krzyż za Zasługi dla ZHP. Zostałem również członkiem Komisji Rewizyjnej Chorągwi Mazowieckiej, uzyskując w głosowaniu drugi wynik wśród kilkunastu kandydatów. Dziękuję wszystkim za oddany głos. To dla mnie ogromny mandat zaufania, zrobię co będę mógł aby Was nie zawieść- wspomniał.
My także gratulujemy i życzymy sukcesów. Przed Przasnyszem wielkie przedsięwzięcie. We wrześniu do miasta zawita ponad tysiąc harcerzy w ramach Dni Chorągwi Mazowieckiej.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. observer #2646324 | 88.156.*.* 18 gru 2018 18:31

    To ludzie bawią się jeszcze w harcerzy? Relikt przeszłości a ciągle żyje...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)