Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Ulica do remontu

2019-01-02 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-02 16:15:31)

Autor zdjęcia: fot. UG Krasne

Podziel się:

Sesja rady gminy Krasne upłynęła pod znakiem uchwalania podatków . Wójt zapowiedział remont ulicy Kopernika.

W nadchodzącym roku rada będzie miał również ważną kwestię do rozpatrzenia, mianowicie utrzymanie, bądź wycofanie się z funduszu sołeckiego.
- Jak sobie przypominacie podatek rolny raz wzrastał, raz malał. Dla gminy Krasne podatek rolny jest jednym z głównych źródeł dochodu. Uznaliśmy że stawka ustalona przez GUS będzie zasadna. Jeśli chodzi o podatek leśny, nie są to duże wpływy do budżetu. Nie wiem, czy wiecie, ale obniżenie stawek może spowodować, że dostaniemy mniej subwencji – informuje Michała Szczepański, wójt gminy Krasne.
W Krasnem trwają zadania związane z nasadzeniami przed urzędem gminy.- Składaliśmy wniosek trzeci rok z rzędu o remont ulicy Kopernika. Jesteśmy na wstępnej liście. To ulica przy lesie mamy tam ośrodek zdrowia i szkoła. Każdy ma świadomość, że ta droga jest bardzo ważna. Jest tam teraz wąsko, są dziury, dzieci chodzą do szkoły. Jak podpiszemy umowy w 2019 roku będzie ją realizować- dodaje Szczepański.
Na sesji postawiona została kwestia losów funduszu sołeckiego. Dzięki tym środkom poszczególne sołectwa same decydują, jakie inwestycje chcą robić
- Co roku omawiamy tę kwestię, fundusz sołecki będzie czy nie. Na 2019 rok został on zapisany, a czy będzie w 2020 zdecyduje nowa rada wiosną - dodaje Szczepański.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. karbowy od hrabiego #2656776 | 178.235.*.* 6 sty 2019 20:51

    Ruch tam jest znikomy. Więc po co to? Ach ! Zapomniałem! Mieszka tam wysoki urzędnik z Przasnysza. No, to koniecznie....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz