Poniedziałek, 17 czerwca 2019. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

O basenie i MDK-u w Przasnyszu

2019-01-04 07:17:31 (ost. akt: 2019-01-04 07:35:41)

Podziel się:

W czwartek, 3 stycznia doszło do spotkania w gabinecie burmistrza Przasnysza z przewodniczącym Powiatu Przasnyskiego. podczas jego trwania rozmawiano nad wspólnych realizacjach inwestycji.

W ostatnim czasie dochodzi do wielu roboczych spotkań włodarz, które upływają na ułożeniu wspólnej relacji pomiędzy takimi instytucjami jak Urząd Miasta Przasnysz, czy Starostwo Powiatowe. Warto tutaj przypomnieć, że przez ostatnie lata trwały walki pomiędzy włodarzami, które doprowadzały do blokowania wielu ważnych dla mieszkańców miasta spraw. W dniu wczorajszym Łukasz Chrostowski, burmistrz miasta Przasnysz spotkał się z Pawłem Szczepkowskim, który pełni obecnie funkcję przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego. czas spotkania upłynął na rozmowach o kierunkach rozwoju miasta i powiatu.
- Spotkanie trwało około godziny. Czas w dużej mierze wypełniła rozmowa o możliwych wspólnych inwestycjach. Największą uwagą cieszył się Miejski Dom Kultury. Miasto ma wspólna wizję remontu i funkcjonowania tego obiektu. Dlatego bardzo realna staje się koncepcja powołania Miejsko-Powiatowego Domu Kultury w Przasnyszu z prężnie działającym kinem. Dyskutowaliśmy także o Szkole Muzycznej na terenie Przasnysza, a także o możliwościach dotyczących budowy basenu. W tej sprawie ma odbyć się spotkanie w szerokim gronie ze starostą i wicestarostą. Różne rozwiązania będą konsultowane i omawiane - poinformował Łukasz Chrostowski.
Mieszkańcy mają nadzieję, że zmiany, jakie zaszły w samorządzie miejskim oraz powiatowym dobrze wpłyną na poprawę relacji. to może być dobry prognostyk na przyszłość. Wzajemne zrozumienie samorządów jest elementarne w rozwoju każdego regionu. W trakcje rozmów poruszano tematy gospodarcze dotyczące całego powiatu. Ważnym elementem były także mniejsze inwestycje.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB