Poniedziałek, 17 czerwca 2019. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Danielek potrzebuje wsparcia

2019-01-11 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-11 20:20:40)

Podziel się:

Do Kuriera Przasnyskiego zgłosiła się Emilia Michalska - Sztraube, matka Danielka z Zespołem Downa, który boryka się z wieloma dolegliwościami. Chłopiec potrzebuje rehabilitacji oraz spotkań z logopedą, które okazują się być kosztowne.

Danielek urodził się z Zespołem Downa, ma wadę serduszka, a dokładniej ubytek przegrody międzykomorowej i między-przedsionkowej oraz drożny przewód tętniczy. to jednak nie wszytko. Los obdarzył go także obniżonym napięciem mięśniowej oraz nadciśnieniem płucnym,. Chłopiec obecnie ma 3 latka i 5 miesięcy.- Jestem już po operacji,nadciśnienie jak na razie się nie odzywa, bardzo to mnie i mamusie cieszy,ale nadal potrzebuję wsparcia mojego rozwoju, czyli zajęć z logopedą, czy neurologopedą, psychologiem oraz pedagogiem, nie mówiąc już o rehabilitacji,która mi bardzo pomaga. Dojazdy do lekarzy sporo kosztują. Bardzo bym chciał pojechać na turnus w przyszłym roku. Moi rodzice robią wszystko, aby spełnić moje oczekiwania. Chciałbym mieć więcej zajęć, bym mógł choć w jakimś stopniu dogonić rówieśników. Obecnie, prawie wcale nie mówię, potrafię wymówić podstawowe słowa, jak mama ,daj. Rodzice rozumieją co chcę, ale już inni mają problem - w taki sposób rodzice chłopca proszą o pomoc.
Danielek od września jest przedszkolakiem, choć ze względu na częste choroby mało do niego uczęszcza. Potrzebuje on dodatkowych zajęć z logopedą, aby w przyszłości mógł się swobodnie porozumiewać. - Nas rodziców nie stać na zajęcia dodatkowe.Jedna godzina prywatna to koszt od 100 do 120 złotych, godzinna rehabilitacja to też 100 złotych plus doliczyć dojazdy na zajęcia. Nasz budżet nie wystarcza na to wszystko, jest nam ogromnie ciężko prosić o pomoc, ale tylko dzięki niej będziemy mogli to zapewnić. Mnie, jako matce jest bardzo przykro,że nie mogę zaoferować Danielkowi  wszystkiego, co najlepsze,że nie stać mnie nawet na zabawki, które wspomagają rozwój mojego synka - dodaje zrozpaczona matka. apel o pomoc dla Danielka znajduje się na stronie internetowej pomagam.pl pod linkiem https://pomagam.pl/vxmkkbkn?fbclid=IwAR08JuwK_nSC7fsIJ9OMcKM1GYcjzilMp-ZJ6PFRNNU24ZfmPV2jk3hxF4Y
w.b.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB