Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Przasnyscy strażacy otrzymali nowy samochód od starostwa

2019-01-17 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-17 21:30:58)

Podziel się:

28 grudnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży odbyło się przekazanie zakupionego ze środków Starostwa Powiatowego nowego Mikrobusa Peugeot Traveller.

Przasnyska straż pożarna zyskała nowy pojazd na mocy umowy użyczenia podpisanego pomiędzy Starostą Przasnyskim Krzysztofem Bieńkowskim, a Komendantem Powiatowym PSP st. bryg. Waldemarem Białczakiem. Przekazany mikrobus będzie wykorzystywany na potrzeby Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego mającego swoją siedzibę w Przasnyskiej Komendzie PSP, ale też jako samochód transportowy w ćwiczeniach i akcjach sekcji wodno-nurkowej, a także jako pojazd służący do wyjazdów na szkolenia i odprawy służbowe przasnyskich strażaków.
Jako samochód specjalny - operacyjny, mający w pełni spełniać funkcję mobilnego centrum dowodzenia między innymi na potrzeby Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego zostanie w najbliższym czasie oznakowany zgodnie z obowiązującymi przepisami, oznaczony numerami operacyjnymi i zaopatrzony w radiotelefon samochodowy. Po spełnieniu tych wymagań zastąpi on użytkowanego do tej pory w przasnyskiej straży 25 letniego Volkswagena Transportera.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB