Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Projekt Szlaku Pogranicza na terenie gminy Chorzele

2019-01-18 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-18 11:52:03)

Podziel się:

Towarzystwo Przyjaciół Chorzel zaprezentowało projekt Szlaku Pogranicza, który udało się im wykonać w minionym, 2018 roku wraz z jemu poświęconą stroną internetową.

W 2018 roku Towarzystwo Przyjaciół Chorzel wykonało projekt "Szlak Pogranicza". - Szlak wytyczyliśmy w roku 2012, a jego celem było przybliżenie historii pogranicznego charakteru naszej gminy. Same Chorzele bowiem nigdy zapewne by nie powstały, gdyby nie obecność granicy, wytyczonej w pobliżu dzisiejszego miasteczka jeszcze w 1343 roku. Sam szlak prowadzi od miejscowości Zdziwój Stary do wsi Zaręby. Jego łączna długość to 34 kilometry. Niektóre fragmenty szlaku biegną niemal po dawnej granicy mazowiecko-krzyżackiej, która potem była granicą polsko-pruską, a w okresie zaborów - granicą zaboru rosyjskiego i pruskiego - poinformowało Towarzystwo Przyjaciół Chorzel.
Z czasem, wcześniejsze tablice informacyjne na jego srodze musiały zostać wymienione. - Niestety, po kilku latach okazało się, że siły przyrody są zbyt mocne na część naszych tablic informacyjnych. Wobec tego pojawiła się konieczność wymiany tych tablic. Przy okazji jednak udało nam się coś jeszcze: latem uruchomiliśmy stronę internetową poświęconą naszemu szlakowi. Kto jeszcze tam nie zaglądał - serdecznie zapraszamy. Całość prac związanych z modernizacją szlaku została wykonana dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego - dodali.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB