Poniedziałek, 23 września 2019. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Zmarł w komendzie - trwa śledztwo

2019-01-31 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-31 12:25:48)

Autor zdjęcia: fotolia

Podziel się:

W czerwcu 2018 roku na łamach naszej gazety poinformowaliśmy o śmierci mieszkańca gminy Przasnysz w Policyjnej Izbie Zatrzymań.

W czerwcu 2018 roku na łamach naszej gazety poinformowaliśmy o śmierci 56- letniego mieszkańca gminy Przasnysz w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W czwartek, 21 czerwca w godzinach popołudniowych przasnyscy policjanci z interwencji domowej do Policyjnej Izby Zatrzymań przewieźli 56 – letniego mieszkańca gminy Przasnysz. Mężczyzna został zatrzymany w związku z art 15a ustawy o policji, w związku z podejrzeniem przestępstwa określonego w art 207 Kodeksu Karnego. Zatrzymany był pod wpływem alkoholu. Jak poinformował nas wówczas asp. Norbert Cibor, Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w piątkowe popołudnie funkcjonariusz policji w Przasnyszu, który prowadził obchód po Policyjnej Izbie Zatrzymań zauważył, że zatrzymany nie daje oznak życia. Policjant powiadomił o tym Zespół Ratownictwa Medycznego i sam przystąpił do reanimacji, która trwała aż do przyjazdu karetki pogotowia. Zatrzymany został przekazany przez policjanta do lekarza dyżurnego, który po próbie reanimacji stwierdził zgon mężczyzny. Sprawa jest prowadzona przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku.
Prokuratura Rejonowa w Pułtusku prowadzi postępowanie w sprawie zaistniałego w okresie od 21 czerwca do 22 czerwca 2018 r. niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy KPP w Przasnyszu w związku z nadzorem nad zatrzymanym w PDOZ (policyjne pomieszczenie dla osób zatrzymanych – przyp.red.) Zenonem K. na szkodę jego interesu i nieumyślne spowodowanie w dniu 22 czerwca 2018 r. śmierci w/w pokrzywdzonego, to jest o czyn z art. 231 § 1 Kodeksu Karnego i art.155 k.k. w związku z art 11 § 2 k.k. – poinformowała Joanna Świdnicka, prokurator rejonowy.
Znana jest już przyczyna śmierci mężczyzny. - Aktualnie uzyskano opinię z przeprowadzonej sekcji zwłok, z której wynika, iż bezpośrednia przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążenia w przebiegu kardiomiopatii rozstrzeniowej i związanych z nią zaburzeń czynności bioelektrycznych serca. Jak wynika z przywołanej opinii do zatrzymania akcji serca mogło dojść w każdej chwili bez jakichkolwiek objawów zwiastunowych - dodała Świdnicka.
Nadal trwa śledztwo w tejże sprawie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB