Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Powiatowo – gminna konferencja samorządowa w Krzynowłodze Małej

2019-01-31 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-31 15:16:31)

Podziel się:

W czwartek, 24 stycznia odbyła się noworoczna konferencja samorządowa. Udział w niej wziął Adam Bielan, wicemarszałek Senatu RP. był to czas na wręczenie podziękowań i stypendiów Starosty Przasnyskiego.

Podczas trwania czwartkowej, konferencji samorządowej przedsiębiorcy z terenu powiatu otrzymywali wszelkie informacje o wsparciu inwestycji w ramach specjalnych stref ekonomicznych oraz programów rządowych i samorządowych. Wręczono podziękowanie dla Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu za upowszechnianie kultury motoryzacyjnej, popularyzowanie sportów motorowych, turystyki motorowej oraz zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu przasnyskiego.
- Auto Moto Klub   Rzemieślnik w Przasnyszu jest nierozerwalnie związany z naszym powiatem, wrósł w jego historię, znalazł trwałe miejsce w sercach miłośników motoryzacji i nie tylko. Szczególnie doceniono zaangażowanie członków klubu w: powiatowe i rejonowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Mazowieckie Dni Zdrowia, współorganizację na terenie powiatu przasnyskiego Rajdu Polskie Safari oraz cykliczną organizację imprezy MOTOMIKOŁAJE, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń powiatu przasnyskiego - poinformował prowadzący.
Tegoroczne Stypendia Starosty Przasnyskiego otrzymała Agnieszka Grabowska i Łukasz Grabowski.
Tegoroczna stypendystka, Agnieszka Grabowska jest studentką I semestru, studiów II stopnia, wydziału Wokalno – Aktorskiego, na kierunku Wokalistyki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bicewiczów w Łodzi. Przyznane stypendium przeznaczy na uczestnictwo w ogólnopolskich i międzynarodowych, konkursach wokalnych, kursy i warsztaty muzyczne, uczestnictwo w konferencjach i sympozjach naukowych oraz na osobisty rozwój muzyczny i dalszą edukację muzyczną. Łukasz Grabowski jest studentem II roku, Stacjonarnych Studiów II stopnia, na kierunku Biologia Medyczna, specjalność diagnostyka molekularno – biochemiczna Uniwersytetu Gdańskiego. Przyznane stypendium przeznaczy na poznawanie najnowszych technik badawczych biologii molekularnej, mikrobiologii oraz biologii medycznej, stosowanych w poznawaniu nowych metod leczenia chorób bakteryjnych, na udział w międzynarodowych i krajowych konferencjach o tematyce mikrobiologii, wirusologii oraz biologii molekularnej.
Jerzy Humięcki, wójt gminy Krzynowłoga Mała wraz z Bogdanem Stryjewskim, przewodniczącym Rady Gminy wręczyli podziękowanie dla ks. Jacka Wichorowskiego, proboszcza Parafii pw. Św. Dominika w Krzynowłodze Małej za wieloletnią posługę i działalność na rzecz mieszkańców gminy. - Gmina Krzynowłoga Mała realizując swoje zadania współpracuje z różnymi instytucjami. Jednak za każdym działaniem stoi człowiek. Człowiekiem zasługującym na szczególne podziękowania jest naszym zdaniem ks. Jacek Wichorowski. Ściśle współpracuje z nami przy organizacji wszystkich uroczystości narodowych, gminnych, czy kościelnych. Dzięki jego otwartości na nasze działania, dzieci i młodzież będą korzystać z boiska sportowego zlokalizowanego w pobliżu szkoły - mówili.
Podczas konferencji przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. zaprezentowali zebranym aktualne możliwości wsparcia dla firm planujących inwestycje na terenie powiatu przasnyskiego w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Swoją prelekcję wygłosili również przedstawiciele Agencji Rozwoju Mazowsza. Ryszard Bruździak, prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Przasnyszu zachęcił do propagowania idei honorowego krwiodawstwa.
Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski wspominał o kwestii rozwoju gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy. - Ostatnie dwa miesiące to bardzo intensywny i pracowity okres zarówno dla starosty przasnyskiego jak też całego Zarządu i Rady. Poważnie podeszliśmy do naszych zobowiązań wobec mieszkańców Ziemi Przasnyskiej.Przede wszystkim zależy nam na wzmocnieniu gospodarczym naszego powiatu. To miejsca pracy są bowiem kotwicą trzymającą naszych mieszkańców na terenie miast i gmin powiatu przasnyskiego. To miejsca pracy są magnesem, który przyciągnie tu kolejnych mieszkańców. Dlatego stawiamy na aktywizację biznesu i przedsiębiorczości w naszym terenie. Stąd też m.in. pomysł dzisiejszej konferencji - mówił.
O głos poprosiła także Elżbieta Sternal, rektor Uczelni Lingwistyczno - Technicznej zapraszając do wzięcia udział w lutowym spotkaniu z ambasadorem Kazachstanu.
Na zakończenie spotkania wystąpiła Anna Kubiak z utworem Ireny Jarockiej "Wymyśliłam Cię" oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej pod batutą Sylwestra Stolarczyka. Przedstawiciele Zarządu Powiatu wręczyli młodej artystce upominki, a Orkiestrze nowy instrument, dziękując za wspaniałą ucztę duchową i życząc dalszych sukcesów muzycznych.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB