Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

ZHP: Nowa drużyna i Dom Harcerza

2019-02-07 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-07 23:55:14)

Podziel się:

W ostatnich dniach dzieje się bardzo dużo w Hufcu ZHP Przasnysz. Trwają przygotowania do wrześniowych Dni Chorągwi Mazowieckiej, otrzymali pomieszczenia na prawdziwy Dom Harcerze oraz w Jednorożcu ma powstać drużyna

Pomieszczenia na powstanie Domu Harcerza zostały udostępnione dla Hufca ZHP Przasnysz, przez Łukasza Chrostowskiego, burmistrza miasta. ich zadaniem jest je wyremontować i wyposażyć własnymi środkami. w planach ma w nich powstać miejsce spotkań dla zuchów i harcerzy. Odzew na apel harcerzy był ogromny.
- Moi drodzy. Nie spodziewałem się że mój apel o pomoc przy remoncie Domu Harcerza obiegnie tak szybko świat. Pragnę poinformować że w sobotę ruszamy pełna para. Dzięki anonimowemu darczyńcy mamy farby do pomalowania pomieszczeń. Ale ściany to nie wszystko. Chcemy doposażyć też pomieszczenia by dzieciaki mogły w super warunkach prowadzić zbiórki. Dlatego jeśli ktoś chce podarować cegiełkę na ten cel udostępniam oficjalne konto Hufca Przasnysz ZHP: PNB Paribas 60160014620008096125661001 z dopiskiem "Darowizna Na Dom Harcerza w Przasnyszu" - poinformował Artur Jaśkiewicz. Wszelkie etapy remontu maja zostać upublicznione.
to nie jedyna dobra wiadomość. Harcerze spotkali się z Krzysztofem Iwulskim, wójtem gminy Jednorożec, który pragnie utworzyć w swojej gminie drużynę.
- Niemal każdy, kto kiedykolwiek należał do harcerstwa wspomina bardzo pozytywnie te czasy. Do tej pory harcerstwo cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród społeczeństwa. Jestem po spotkaniu z harcmistrzem Hufca Przasnysz i poszukuję osób, które chcą się zaangażować w zorganizowanie struktur ZHP i prowadzenie drużyny harcerskiej w Jednorożcu. Jeżeli czujesz powołanie do bycia harcerzem i społecznej pracy z dziećmi i młodzieżą to proszę o kontakt. Dlaczego warto być harcerzem? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. W harcerstwie przeżywamy szkołę życia. Uczestnicząc w zbiórkach, biwakach i oczywiście obozach ucząc się rozpalać ognisko, rozbijać namiot, czy uczestnicząc w grach terenowych zdobywamy bezcenne umiejętności, które procentują w naszym życiu. Uczymy się zaradności i samodzielności, odpowiedzialności za powierzone zadanie, pracy w grupie, jej przewodzenia i wspólnego osiągania celów. Uczymy się wyznaczania celów, planowania i ewaluowania zadań, wyciągania wniosków i uczenia się na swoich błędach - wspominał wójt.
dodatkowo trwają prace nad organizacja Dni Chorągwi Mazowieckiej, które odbędą się już we wrześniu, w Przasnyszu. Do naszego miasta może przybyć około 1,5 tysiąca harcerzy. W poniedziałek, 21 stycznia doszło do spotkania pomiędzy Komendantem Chorągwi Mazowieckiej ZHP, dh Cezarym Supeł, Skarbnikiem Komendy Chorągwi Mazowieckiej, dh. Michałem Bagińskim, Komendantem Hufca ZHP Ciechanów, dh. Piotrem Rzeczkowskim oraz, Komendantem Hufca ZHP Przasnysz, dh. Łukaszem Kijora i Komendantem XXVIII Dni Chorągwi Mazowieckiej w Przasnyszu, dh. Jackiem Klinger, a także Dh Arturem Jaśkiewicz z Zabezpieczenia medycznego i Dh Adamem Kapszukiewicz z Harcerskiej Służby Zabezpieczenia z samorządowcami oraz przedstawicielami wielu organizacji z terenu powiatu przasnyskiego. Na spotkaniu dh. Jacek Klinger przedstawił ogólne założenia DCHM w Przasnyszu, jaką mają idę i cele. Następnie opowiedział o zobowiązaniach KH ZHP w Przasnyszu przy realizacji tego przedsięwzięcia. Spotkanie przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze oraz potwierdziło duże zaangażowanie samorządu w organizację XXVIII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Przasnyszu, które odbędą się w dniach 20-22 września 2019 roku w Przasnyszu.
Wszyscy uczestnicy spotkania przyznali, że wydarzenie to jest nie tylko wspaniałą okazją do integracji harcerskiego środowiska naszego województwa, ale także znakomitą promocją Przasnysza oraz naszego regionu. Nie jest zjawiskiem codziennym i szybko w Przasnyszu się nie powtórzy - poinformował Urząd Miasta Przasnysz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB