Piątek, 19 lipca 2019. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Turniej Gier Planszowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele

2019-02-21 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-21 15:36:10)

Podziel się:

Za nami II edycja Gminnego Turnieju Gier Planszowych, który został zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Chorzelach.

Za nami II edycja Gminnego Turnieju Gier Planszowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele, który został zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Chorzelach. Patronat honorowy nad imprezą objęła burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska. W Turnieju wzięli udział uczniowie: Publicznej Szkoły Podstawowej w Duczyminie, Zarębach, Krukowie, Krzynowłodze Wielkiej oraz Chorzelach.
Turniej, tak jak w roku ubiegłym odbył się w dwóch etapach. W pierwszym eliminacyjnym etapie wyłoniono 5 finalistów, którzy mieli za zadanie zagrać w trzech rundach finałowych. W tym roku Turniej został podzielony na 2 kategorie wiekowe, a mianowicie na Kategorię I Szkoły Podstawowe Klasy I - III i na Kategorię II Szkoły Podstawowe Klasy IV - VI.
W pierwszej kategorii wyłoniono następujących laureatów:
• I m - Aleksander Mieszko Brosch
• II m - Mateusz Pieniek
• III m - Julia Majewska
W drugiej kategorii natomiast wyniki wyglądały następująco:
• I m - Kornelia Gut
• II m - Angelika Leśnikowska
• III m - Anna Walaszczyk
Podczas Turnieju panowała atmosfera zdrowej rywalizacji i duże zaangażowanie uczestników. Najwięcej emocji wzbudziły zmagania w grze "Paszczaki", "Na końcu języka" oraz "Literkobranie".
Laureatom, dyplomy oraz nagrody wręczyły Katarzyna Brzezicka - zastępca burmistrza Miasta i Gminy Chorzele oraz Jolanta Drejka - dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB