Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

Czy mieszkańcom Przasnysza podoba się pomysł sekcji e-sportu?

2019-02-24 01:04:17 (ost. akt: 2019-02-24 01:18:21)

Autor zdjęcia: fot. pixbay

Podziel się:

Jednym z pomysłów Łukasza Chrostowskiego, burmistrza Przasnysza jest powstanie sekcji e-sportu. Jego koszt ma wynieść około 50 tysięcy złotych. Zdania na jej temat są podzielone. Postanowiliśmy zapytać naszych czytelników, czy popierają ten pomysł?

- W budżecie Miasta Przasnysz na ten rok zabezpieczone są środki Uchwałą Rady Miejskiej na stworzenie sekcji e-sport przy OSiR w Przasnyszu. Jest to odpowiedź na oczekiwania naszych młodszych mieszkańców. E-sport to sekcja sportów, która rozwija się zdecydowanie najszybciej. W całym kraju powstają dziesiątki turniejów, a pula nagród w nich wynosi coraz większe kwoty. Wszystkie liczące się zespoły sportowe w całej Polsce stworzyły przy swoim klubie sekcje e-sportowe. Na pierwszym otwierającym spotkaniu organizacyjnym w styczniu w OSIR pojawił się m.in. zawodnik Legii Warszawa Miłosz Bogdanowski, który reprezentuje klub po całym świecie - poinformował Łukasz Chrostowski.
Włodarz chce na ten cel wydać około 50 tysięcy złotych. - Chcemy stworzyć w Przasnyszu warunki młodym ludziom, aby mogli pod czujnym okiem najlepszych graczy z regionu i trenerów mogli szlifować swoje umiejętności w trzy gry: CS:GO, LOL i FIFA.Wkrótce zakupiony zostanie sprzęt ( około 50 tys zł ) oraz zaadaptowana przestrzeń dla graczy w OSiR. Zrzeszeni zawodnicy będą mogli tam trenować - wymogiem jest wiek powyżej 16 lat - dodał.
Według włodarza sekcja e-sporu ma być sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. - Cyklicznie będą też organizowane turnieje, które wyłonią reprezentację graczy, którzy będą mierzyli się z najlepszymi w całej Polsce. E-SPORT PRZASNYSZ ma za zadanie rozwijać umiejętności młodych, aktywnie wypełniać ich wolny czas, a także reprezentować nasze miasto na arenie ogólnopolskiej.
Jestem przekonany, że korzyści z biegiem lat związane z tym kierunkiem okażą się "strzałem w 10-tkę" i wśród młodych adeptów e-sportów wyłoni nam się czołowy gracz w Polsce. Tak jak to było np. z Miłoszem Bogdanowskim z pobliskich Olszewo-Borki. E-sport będzie dla wszystkich, przywilej rezerwacji sali co do godziny będzie pierwszeństwem czołowych zawodników, których umiejętności będą poddawane podczas lokalnych turniejów - dodał.
Napływa do nas wiele głosów na temat zasadności powstania tejże sekcji. Niektórzy mieszkańcy miasta uważają, że miejskie pieniądze powinny być przeznaczone na inne cele, jak na przykład place zabaw, czy też aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Postanowiliśmy zapytać o to naszych czytelników. Czy mieszkańcom Przasnysza podoba się pomysł sekcji e-sportu?
Czy mieszkańcom Przasnysza podoba się pomysł sekcji e-sportu?
Tak, bardzo ciekawa inicjatywa
40.59%
Nie, nie powinna ona powstać
58.42%
Nie wiem
0.99%

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. a #2688565 | 94.254.*.* 26 lut 2019 14:59

    Kto ten sondaż przeprowadzał , bo na stronie Kuriera nic nie było.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz