Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Podglądał koleżanki w toalecie

2019-03-06 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-06 22:39:10)

Podziel się:

W jednym z przasnyskich przedsiębiorstw, pracownik prawdopodobnie podłożył w damskiej toalecie ukrytą kamerę i bez zgody nagrywał i obserwował kobiety. Prokuratura w Przasnyszu zajmuje się sprawą. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

W jednym z przasnyskich przedsiębiorstw, ze względu na dobro jego pracowników oraz poszkodowanych nie podamy jego nazwy, pracownik prawdopodobnie podłożył w damskiej toalecie ukrytą kamerę i bez zgody nagrywał i obserwował kobiety. Prokuratura w Przasnyszu zajmuje się sprawą. Grozi mu do pięciu lat więzienia.
Artur Folga, prokurator rejonowy w Przasnyszu nie zaprzecza, że prowadzone jest śledztwo w sprawie utrwalania wizerunku nagości. Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł, pracownik jednego z przasnyskich przedsiębiorstw prawdopodobnie zamontował kamery w damskiej toalecie i w ukryciu miał nagrywać kobiety. Według wszelkiego prawdopodobieństwa, po odkryciu ukrytej kamery sprawę zgłoszono na policję. - Ze względu na dobre imię pracowników oraz dobro śledztwa musi być zachowana powściągliwość. Na razie postępowanie jest w toku i koniecznie jest zagwarantowanie niejawności – powiedział nam Artur Folga. Nie wiemy czy nagrania zostały rozpowszechnione, czy też zboczeniec nagrywał na własny użytek. Kodeks Karny mówi, że kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Należy też nadmienić czym jest nagość. Kodeks Karny nie zawiera definicji nagości. Przeczytać o niej możemy w Komentarzu do kodeksu karnego, który wyjaśnia, że: „Przez osobę nagą należy rozumieć osobę fizyczną, która jest całkowicie lub przynajmniej częściowo (szczególnie w miejscach intymnych) pozbawiona ubrania (odzieży, okrycia). Nagość jest pewnym stanem człowieka, na którego istnienie wpływ ma zarówno subiektywne odczucie osoby (pewna jej wrażliwość na stopień odsłonięcia jej ciała), jak i ocena obiektywna, tj. dokonana w oparciu o zwyczajowo przyjęte w danym środowisku zasady oceny poczucia nagości. Zaskoczenie więc innej osoby bez peruki, nawet gdy jest to dla niej krępujące, nie powoduje przyjęcia obiektywnego istnienia stanu nagości.” Kodeks karny mówi też, że ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. J #2698452 | 31.0.*.* 16 mar 2019 05:56

    Nigdy nie wiesz kto kryje się pod pozornie usmiechnieta twarzą. Chronmy nasze dzieci przed takimi zwyrolami. Dziś kamerka, jutro..

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz