środa, 18 września 2019. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Stawiają wyczekiwane lustra

2019-03-06 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-06 22:47:50)
1

1

Podziel się:

Na wniosek obecnych radnych sytuacja na skrzyżowaniach w okolicy osiedla wojskowego się zmienia. Montowane są lustra, aby ułatwić wyjazd i sprawić, że podróż będzie bezpieczniejsza. O lustra w poprzedniej kadencji zabiegał Adam Wasiak.

-Wspólnie z radnym Bogdanem Dymczykiem i Przemkiem Górowskim zwiększamy bezpieczeństwo w okręgu nr 8. Dziś stanęło lustro na newralgicznym skrzyżowaniu ul. Starzyńskiego i al. Wojska Polskiego, gdzie często była utrudniona widoczność przy skręcie w lewo lub prawą stronę. Prosta rzecz, a bardzo cieszy! - napisał na swoim fanpage'u Łukasz Chrostowski, burmistrz Przasnysza. W komentarzu odezwał się Adam Wasiak, były radny, który o lustra starał się już za poprzedniego burmistrza. - Proszę rozważcie jeszcze lustro na skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego z Jarosława Iwaszkiewicza, tam też trudno wyjechać, gdyż samochody nagle wyskakują zza zakrętu – pisał Adam Wasiak, który już w 2015 roku zauważył potrzebę postawienia lustra na tym skrzyżowaniu. Na listopadowe posiedzenie komisji w 2015 roku przygotował interaktywną prezentację, aby przedstawić radnym i burmistrzowi Waldemarowi Trochimiukowi pilną potrzebę zadziałania na wspomnianym skrzyżowaniu. - Z rozmów z mieszkańcami wynikało, że na tym skrzyżowaniu wyjazd jest utrudniony. Było tam kilka kolizji. Swego czasu parkował tam też autobus – opowiada Adam Wasiak. Dodaje, że dopiero w 2017 roku dwa miejsca parkingowe przed jednym ze sklepów zostały pomalowane na niebiesko i oznakowane, jako parking dla niepełnosprawnych.
- W 2018 znów zrobiłem prezentację przed radą. Pokazałem wypadek, który miał tam miejsce, jego przyczyny i skutki. Ponownie mówiłem o niebezpieczeństwie związanym z tym skrzyżowaniem, ale niestety bezskutecznie – mówi były radny. Nie tylko Adam Wasiak widzi potrzebę zamontowania lustra na skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego i Iwaszkiewicza. Pod jego komentarzem we wpisie burmistrza odezwał się Łukasz Miścichowski. - Lustro jest bardzo potrzebne, samochody stojące na parkingu wzdłuż Alei Wojska Polskiego zupełnie zasłaniają punkt decyzji kierowcy – napisał. - Przez lata i kolejne wypadki nic się nie zmieniło. Poprzednie władze miasta, po moich apelach i dwóch prezentacjach na Radzie wprowadziły półśrodek, koperty niebieskie dla niepełnosprawnych, ale to nie daje pełnego zabezpieczenia, bo często zakaz jest łamany, a ponadto zatrzymuje się tam BUS przewożący osoby niepełnosprawne zgodnie z przeznaczeniem tego miejsca, wtedy wyjazd jest zupełnie niemożliwy i niebezpieczny – opowiada pan Adam. Dodaje, że na szczęście sytuacja się zmienia. - Dopiero teraz, obecny burmistrz wysłał pismo do zarządu dróg wojewódzkich w sprawie skrzyżowania na Żwirki i Wigury z Aleją Wojska Polskiego i Jana Pawła II, być może powstanie tam rondo. A w międzyczasie postawione zostało lustro przy Starzyńskiego na wniosek radnego Dymczyka. Po mojej interwencji była natychmiastowa reakcja burmistrza, który powiadomił mnie, że lustro jest już zamówione i zostanie zamontowane przy Iwaszkiewicza – opowiedział nam pan Wasiak. Na koniec dodał, że zamontowanie takiego lustra jest dużo tańszym rozwiązaniem niż malowanie na niebiesko dwóch miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB