Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Lasery na Fabryce Światła

2019-03-14 15:35:48 (ost. akt: 2019-03-14 16:06:05)

Podziel się:

Przasnysz\\\ Trwają rozmowy i ustalenia z Mazowieckim Instytutem Kultury w sprawie widowiska pod nazwą Fabryka Światła

Miasto Przasnysz oraz Mazowiecki Instytut Kultury mają zamiar nadal kontynuować widowisko, które odbywa się corocznie w Przasnyszu, pod nazwą Fabryka Światła. - Wstępnie postanowiono, że finał VI edycji Festiwalu odbędzie w sobotę, 7 września 2019 roku na Rynku miejskim w Przasnyszu.Wydarzenie główne poprzedzone zostanie, jak co roku różnymi wydarzeniami i działaniami przygotowanymi z udziałem przasnyskich instytucji dotychczas zaangażowanych w realizację Festiwalu m.in.: MDK, Muzeum Historyczne, MOPS, Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej - poinformował Urząd Miasta Przasnysz.
W celu omówienia szczegółowych informacji odnośnie festiwalu, odbyło się w Warszawie spotkanie pomiędzy Łukaszem Chrostowskim, Burmistrzem Przasnysza,
Martą Przewodowską, Kierownikiem Referatu Promocji Miasta i współpracy z organizacjami pozarządowymi, Magdaleną Król, Dyrektorem MDK w Przasnyszu, a także ze strony MIK, Beatą Polaczyńską, Dyrektorem Mazowieckiego Instytutu Kultury, Izabelą Bednarczyk, Zastępcą Dyrektora ds. artystycznych i Sławoszem Balcerzak, Kierownikiem Działu Galerii i Wystaw, koordynator FFŚ w Przasnyszu z ramienia MIK.
W roku ubiegłym mieszkańcom Przasnysza nie udało się obejrzeć finałowego widowiska laserowego przez niesprzyjającą pogodę. w tym roku postanowiono je powtórzyć. - Ze względu na pogodę, która w zeszłym roku uniemożliwiła obejrzenie publiczności widowiska laserowego, postanowiono powtórzyć je w tym roku w nowej aranżacji zaproponowanej przez MIK. Nad pozostałymi elementami Festiwalu rozpoczęto już prace z udziałem zaangażowanych partnerów po stronie Przasnysza. Program Festiwalu i jego realizacja nastąpi przy znaczącym udziale przedstawicieli Przasnysza i przy wsparciu MIK - dodał wydział promocji Urzędu Miasta Przasnysz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB