Wtorek, 16 lipca 2019. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Kiersikowscy z medalami

2019-04-29 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-29 14:20:30)

W dniach 13-14 kwietnia w ramach Fit Weekendu na "Targach Kielce" zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Weronika Kiersikowska zdobyła brązowy medal.

W dniach 13-14 kwietnia zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Zawody odbyły się na "Targach Kielce" w ramach Fit Weekendu. - Zawody stały na bardzo wysokim poziomie oraz były eliminacjami do Mistrzostw Europy. W Mistrzostwach wzięło udział około 320 zawodników i zawodniczek wśród juniorów młodszych, starszych, seniorów i weteranów. Przasnyski klub LKS "Grom" reprezentowało dwóch zawodników i jedna zawodniczka - poinformował Cezary Pykała, trener klubu.
Weronika Kiersikowska, w grupie juniorek do 18 lat zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej do 52 kg. - Weronika do tych Mistrzostw musiała zredukować wagę aż o 4 kg w krótkim czasie, co odbiło się na jej wyniku. Było ją stać na więcej. W dniach 18-25 maja w Tokio w Japonii odbędą się Mistrzostwa Świata, na których Weronika będzie reprezentować Polskę, w tej samej dyscyplinie, w kategorii wagowej do 52 kg - dodał trener. Kolejnym zawodnikiem, który reprezentował powiat przasnyski oraz klub w kategorii wagowej do 53 kg i do lat 16 był Jakub Bońkowski. On także debiutując na zawodach zdobył brązowy medal. - Jakub był najmłodszym uczestnikiem w swojej kategorii. Jest on dobrze rokującym na przyszłość sportowcem. Jest bardzo ambitny, sumienny i pracowity. Jeśli wytrwa w ćwiczeniach, w przyszłym roku z pewnością powalczy o złoty medal Mistrzostw Polski - dodał Pykała.
Na czwartej pozycji uplasował się także nasz zawodnik, Bartłomiej Kiersikowski, który startował w grupie juniorów starszych do lat 23, w kat. wagowej do 74 kg. - Bartek to trójboista, w przeszłości medalista Mistrzostw Europy i Świata, wielokrotny Mistrz Polski oraz rekordzista Polski. Zdobyte medale w Kielcach były 90 i 91 medalem, jakie zdobyli dotychczas zawodnicy LKS Grom Przasnysz na zawodach rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Dziękujemy za ogromna pomoc dla Burmistrza miasta Przasnysz - Łukasza Chrostowskiego, Starosty przasnyskiego - Krzysztofa Bieńkowskiego, dyrektora OSiR Przasnysz - Krzysztofa Szczepańskiego, dla Pani Jolanty i Pawła Kaczorek, Pani Jolanty Święch i Jana Kocięckiego oraz Mateusza Radomskiego - dietetyka - dopowiedział Cezary Pykała, trener zawodników.