Poniedziałek, 19 sierpnia 2019. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera odwiedził Przasnysz

2019-05-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-09 09:43:41)

Podziel się:

Przasnysz\\\ Na zaproszenie Krzysztofa Bieńkowskiego, starosty przasnyskiego miasto Przasnysz odwiedził Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

W czwartek, 24 kwietnia do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu przyjechał Wojewoda Mazowiecki. Wziął on udział w spotkaniu roboczym z wójtami i burmistrzami z terenu powiatu przasnyskiego. Powiatowych włodarzy interesowały różne programy i środki finansowe, o które wnioskowali z dużym uwzględnieniem rozbudowy, modernizacji i naprawy dróg lokalnych. - Głównym tematem rozmów były aktualne możliwości współpracy na linii rząd – samorządy, zarówno w zakresie dofinansowań inwestycji w infrastrukturę, jak też wspierania przez rząd bieżących potrzeb obywateli. Rozmawiano o programie rządowym budowy dróg lokalnych, z którego samorządy mają szansę pozyskać spore środki. Pochylono się także nad trudną sytuacją finansową przasnyskiego szpitala. Starosta Krzysztof Bieńkowski poinformował Wojewodę, że spotkał się już wcześniej z samorządowcami i lokalnym przewoźnikiem w sprawie skorzystania z rządowego programu dotyczącego tworzenia nowych połączeń autokarowych - poinformowało Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.
W spotkaniu oprócz starosty i wojewody uczestniczyli Robert Kochański - Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, Alicja Walecka - Dyrektor Biura Wojewody, Dariusz Krupa - Ekspert Wojewody, Waldemar Trochimiuk - Wicestarosta, Paweł Mostowy - Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Łukasz Chrostowski - Burmistrz Przasnysza, Beata Szczepankowska - Burmistrz miasta i gminy Chorzele, Grażyna Wróblewska - Wójt gminy Przasnysz, Krzysztof Iwulski - Wójt gminy Jednorożec, Jerzy Humięcki- Wójt gminy Krzynowłoga Mała, Wojciech Brzeziński- Wójt gminy Czernice Borowe i Michał Szczepański - Wójt gminy Krasne.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB