Czwartek, 19 września 2019. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Pierwszy, polski niepodległościowy szlak rowerowy

2019-05-22 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-22 13:53:54)

Podziel się:

Już wkrótce, na trasie Przasnysz – Jaciążek – Przasnysz powstanie pętla historycznego szlaku rowerowego przebiegającego przez tereny leśne i drogi powiatowe.

Już wkrótce na trasie Przasnysz – Jaciążek – Przasnysz powstanie pętla historycznego szlaku rowerowego przebiegającego przez tereny leśne i drogi powiatowe – obszary związane z historią najnowszą naszego regionu. To wspólne przedsięwzięcie pomysłodawcy: Fundacja "Bez Hamulców", Fundacji "Dwa Koła" z Nowego Targu oraz Starostwa Powiatowego w Przasnyszu i Nadleśnictwa Przasnysz. W powiecie przasnyskim powstanie pierwszy, pilotażowy odcinek szlaku.
Idea projektu polegać ma zaplanowaniu przy współpracy z historykami na terenie całej Polski szlaków rowerowych w miejscach historycznych nawiązujących do walk o Wolną i Niepodległą Polskę. W tym projekcie chcemy zjednoczyć samorządy oraz lokalną społeczność do oddania hołdu wszystkim, tym którzy przelewali krew za wolną Ojczyznę. – informuje prezes fundacji Bartłomiej Kuraś.
100 szlaków rowerowych za 100-lecie Niepodległości ma pokazać współdziałanie instytucji rządowych z instytucjami pozarządowymi dla dobra ogółu wspólnego – dobra Narodowego. Szlaki będą oznaczone własnym znakiem graficznym, który zostanie naniesiony na mapy turystyczne Polski.
Długości odcinków szlaków będą zróżnicowane. Nie będą to monotonne i jednolite projekty, lecz zróżnicowane pod względem wielorakości przyrodniczej Polski. Celem ich będzie promowanie walorów przyrodniczych, kulturowych, a nade wszystko historycznych danego regionu. Pragniemy poprzez te założenia dotrzeć do miejsc zapomnianych, a tak bliskich z pozycji rowerzysty. Szlaki w swym założeniu mają być atrakcyjne dla „niedzielnego rowerzysty”, jak i zaciętego cyklisty.
Na trasie znajdziemy informację dotyczącego szlaku: przez jakie tereny przebiega, co się tam wydarzyło – tablice informacyjne, jak i wytyczone miejsca biwakowe/wypoczynkowe.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB