Czwartek, 19 września 2019. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Rozmawiali o drogach betonowych

2019-06-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-10 01:28:09)

Podziel się:

W maju odbyło się bardzo interesujące seminarium „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązania”. Jego organizatorem była firma CEMEX Polska, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz P.P.H. Marchliński Robert.

Na seminarium dotyczące budowy dróg betonowych i najnowszych rozwiązań pod nazwą „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązania”, zorganizowane przez CEMEX Polska, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz naszą rodzimą firmę P.P.H. Marchliński Robert przyjechało wielu gości. Wśród nich byli samorządowcy z terenu powiatu przasnyskiego oraz liczni prelegenci. Jako pierwszy wystąpił prof. Jan Deja, reprezentant Stowarzyszenia Producentów Cementu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Tematem jego wykładu było betonowe nawierzchnie drogowe - mądre rozwiązania dla polskich dróg. Następnie wystąpił Piotr Kijowski, także reprezentant Stowarzyszenia Producentów Cementu. Omówił analizę kosztów budowy nawierzchni betonowych. Przedstawiciele firmy Cemex w osobach Michała Hebdasia i i Andrzeja Wójcika skupili się na lokalnych drogach i nowoczesnych technologiach ich budowy. Tematy seminarium to przede wszystkim podkreślenie walorów ekologicznych betonu cementowego, a także ich promocja jako idea budownictwa zrównoważonego.
Przedstawiciele firmy P.P.H. Marchliński Robert wspominali o jakości i innowacyjności budowy dróg oraz betonu. Przedstawili prezentację multimedialną pokazującą ich firmę, a także rozwój, na jaki stawiają informując o nowej siedzibie, która mieści się w Chorzelach, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Na zakończenie spotkania podziękowano Robertowi Marchlińskiemu za zorganizowanie tak ciekawego spotkania, które ma przede wszystkim łączyć producentów. Obecni samorządowcy mogą teraz się zastanawiać, jak rozpisywać przetargi na budowę dróg, aby na nich oszczędzić, a także dać szansę innowacyjnym rozwiązaniom.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB