Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Będzie monitoring przy ZSP na ul. Mazowieckiej w Przasnyszu

2019-06-11 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-11 13:25:05)

Podziel się:

Samorząd powiatu przasnyskiego przekaże dotację celową w wysokości 12 tys. złotych z przeznaczeniem na wykonanie w ramach monitoringu miejskiego punktu obserwacyjnego na ternie Zespołu Szkół Powiatowych przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu. Starostwo chce włączyć w miejską sieć monitoringu tą część miasta, by zwiększyć bezpieczeństwo uczniów i okolicznych mieszkańców.
Miasto planuje objęcie systemem monitoringu nowych obszarów, stąd propozycja wspólnego skoordynowanego działania na rzecz bezpieczeństwa. Monitoring będzie służył zarówno szkole, jak i służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w mieście. Nowoczesne kamery cyfrowe potrafią wychwycić o wiele więcej szczegółów z nagrywanego obszaru, co często przekłada się na stuprocentową skuteczność w ujęciu sprawców wykroczeń czy przestępstw.
23 maja 2019 r. swoje podpisy pod stosowną umową złożyli Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Wicestarosta Waldemar Trochimiuk oraz Burmistrz Łukasz Chrostowski. Włączenie placówki do sieci monitoringu miejskiego ucieszyło szczególnie dyrekcję szkoły średniej i mieszkańców pobliskich domów, którzy rozmawiali wcześniej z władzami powiatu i miasta na ten temat.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB