Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Biały marsz ulicami miasta

2019-06-27 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-27 12:18:05)

Podziel się:

Mieszkańcy Przasnysza wzięli udział w Pierwszym Marszu dla Życia i Rodziny, który prowadził ulicami miasta, a na jego zakończenie czekał wszystkich piknik na polance parafii św. Wojciecha. Marsz był on pewną manifestacją w obronie rodzinnych wartości.

Za nami Pierwszy w Przasnyszu Marsz dla Życia i Rodziny. W jego organizację było zaangażowanych wielu ludzi, przasnyskie parafie, samorządy oraz społecznicy. Oczywiście nie zabrakło tutaj działalności Fundacji "Scalam - Prostujemy drogi życia", z Andrzejem Dołęga na czele. Czym był marsz? - Marsze dla Życia i Rodziny są publiczną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju. Uczestników marszów łączy przekonanie, że wartości te stanowią fundament ładu społecznego. Wydarzenie wyróżnia się afirmatywnym charakterem, ponieważ marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z daru życia oraz rodziny jako najlepszego środowiska do rozwoju osobowego każdego człowieka - wspominał Dołęga.
Dodał ,że ma on także wymiar edukacyjny i integracyjny. - Przypominają o fundamentach na których zbudowana jest nasza kultura i cywilizacja. Promują w społeczeństwie przywiązanie do wartości każdego ludzkiego życia. Przypominają o istocie rodziny jako związku kobiety i mężczyzny,opartego na miłości, otwartego na przyjęcie i wychowanie dzieci. Są w końcu przestrzenią spotkania i budowania wspólnoty ludzi wolnych, pragnących żyć zgodnie z chrześcijańskim i narodowym dziedzictwem przekazanym nam przez poprzednie pokolenia - dodał.
Manifestacja rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafii pod wezwaniem Chrystusa Zbawiciela, a następnie na scenie dla wszystkich jej uczestników wystąpił zespół Dekalog, aby umilić czas oczekiwania na grupę z przasnyskiej "Fary". Po ich przybyciu wszyscy wyruszyli aleją Jana Pawła II, podążając ulicami miasta, aby zakończyć swoja wędrówkę piknikiem na polance parafialnej u "św. Wojciecha", gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB