Wtorek, 12 listopada 2019. Imieniny Konrada, Renaty, Witolda

Wernisaż wystawy

2019-07-05 14:30:05 (ost. akt: 2019-07-05 14:33:11)

Podziel się:

Już 16 lipca o godz. 17.00 w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbędzie sięwernisaż wystawy patchworków i obrazów Anna Sławińskiej "Igłą i pędzlem"

Anna Sławińska – quilterka i nauczycielka. Z wykształcenia inżynier. Przed przejściem na emeryturę prowadziła agencję marketingową. Jest właścicielką pierwszej w Polsce Szkoły Patchworku, założonej w 2013 r. Członek Stowarzyszenia Polskiego Patchworku.

W ramach Szkoły Patchworku przeprowadziła ponad 150 kursów patchworkowych, w których wzięło udział ponad 350 osób, niektóre z nich nawet w ponad 20 kursach. Trenerkami w Szkole są najlepsze polskie quilterki.

Szyje patchworki już ponad 35 lat. Miała osiem wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brała też udział w kilku zbiorowych wystawach patchworkowych krajowych i zagranicznych. Jej prace zdobyły pierwsze nagrody w konkursach patchworkowych organizowanych przez firmy Strima (2011 r.) i Łucznik (2013 r.). W sierpniu 2016 r. „Mgławica Trójlistna Koniczyna” była wystawiana na największej w Europie wystawie patchworkowej w Birmingham w kategorii Fine Art Quilt Masters wśród 20 najwyżej ocenionych quiltów. Najbardziej lubi nurt quiltu artystycznego, a w nim techniki „confetti” oraz „stitch and slash”. Obydwie pozwalają na malarskie podejście do szycia obrazów z tkaniny. Lubi eksperymenty z tkaniną. Pociąga ją też recycling art, w ramach którego stworzyła swoją własną technikę nazwaną „łaciaki”. Szczyci się tym, że w ten artystyczny sposób daje drugie życie niepotrzebnym ubraniom.

Od 2011 r. uczy się malarstwa. Zawsze pociągało ją szycie kopii obrazów znanych malarzy: Paula Klee, Marka Rothko, Tona Schultena i Jerzego Nowosielskiego. Od niedawna sama lubi malować i szyć te same obrazy, szukając w ten sposób różnych środków wyrazu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB