Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Przasnyski szpital stawia na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów

2019-07-30 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-30 11:01:47) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

W ostatnich dniach Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski osobiście dogląda realizowanych na terenie powiatu przasnyskiego inwestycji ze środków unijnych.

W ubiegłym tygodniu odwiedził przasnyski szpital, gdzie realizowany jest Projekt Podniesienie poziomu opieki zdrowotnej w SPZZOZ w Przasnyszu w celu poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego pacjenta”. Całkowity koszt zadania to blisko 13,5 miliona złotych, z czego prawie 2,7 miliona to wkład własny powiatu.

Realizowany Projekt wpisany został do „Planu inwestycyjnego dla Miasta Ostrołęki i Subregionu Ostrołęckiego” w ramach tzw. RIT czyli Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Jest to mechanizm wprowadzony przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i skierowany do pięciu subregionów. RIT realizuje politykę rozwoju opisaną w Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 roku. Jego podstawą jest współpraca jednostek samorządu terytorialnego, która pozwala na kompleksowe, spójne, skoordynowane i skoncentrowane działania prorozwojowe na obszarze danego subregionu. Wszystkie projekty muszą posiadać charakter zintegrowany i stanowić logiczną całość.

Głównym celem projektu realizowanego w przasnyskim szpitalu jest poprawa dostępności i jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych oraz stworzenie bezpiecznych warunków hospitalizacji pacjentów poprzez doposażenie SPZZOZ w Przasnyszu w nowoczesny sprzęt medyczny. W ramach tego zostanie zakupiony niezbędny z punktu widzenia udzielanych świadczeń zdrowotnych nowoczesny sprzęt medyczny na potrzeby leczenia szpitalnego, podstawowej i specjalistycznej opieki ambulatoryjnej oraz diagnostyki medycznej. W efekcie polepszy się niewątpliwie stan infrastruktury sprzętowej Szpitala w Przasnyszu. Wymiana aparatury medycznej przyczyni się do podniesienia standardu diagnostyki i leczenia oraz usprawni proces obsługi pacjenta. Projekt wpłynie więc pośrednio na skrócenie czasu oczekiwania na świadczenia, polepszenie warunków pobytu pacjentów a co za tym idzie podniesienie jakości i dostępności świadczeń medycznych udzielanych w zakresie ochrony zdrowia w regionie. Prace zakończą się 31 grudnia 2019 roku.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janek #2770491 | 5.60.*.* 1 sie 2019 04:20

    we muławie do podejrzenia ZAWAŁU dwa tygodnie będzie jak Pogotowie JECHAŁO PÓŁ GODZINY … ratownik DŹWIGAŁ kilkanaście kilogramów aparat EKG z akumulatorami i drukarką w jednym kawałku jakoby utykając na nogę wąska klatka schodowa w bloku na drugie piętro -gabaryty jako pianino tego aparatu EKG - MATKĘ CZĘSCIOWO ZABEZPIECZYŁEM 300 MG POLOPIRYNY PLUS LEK PRZECIWLĘKOWY ITO NIE BYŁ NA SZCZĘŚCIE ZAWAŁ ALE STARUSZKA 90 LAT NIE MA ŻARTÓW !!! MIESZKAŃCY MUŁAWY DO DZIALDOWA DO SZPITALA KTO MOŻE UCIEKAJĄ...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz