Wtorek, 7 kwietnia 2020. Imieniny Donata, Herminy, Rufina

Intensywne remonty w chorzelskich szkołach

2019-07-30 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-30 11:20:57)

Podziel się:

Trwa okres wakacyjny, ale dla samorządów jest to także czas remontów i napraw w placówkach oświatowych. Gmina stara się także o pozyskanie funduszy na sprzęt komputerowy do placówek w Krzynowłodze Wielkiej i Pościeniu Wsi

Miasto i gmina Chorzele wzięło się do intensywnych prac, mimo, ze ich szkoły i przedszkola należą do najlepiej zadbanych w powiecie przasnyskim. - Wszystkie na przykład będą od nowego roku szkolnego posiadały tablice interaktywne z niezbędnym osprzętem. Obiekty, w których mieści się przedszkole samorządowe, żłobek i klub dziecięcy mogą stanowić wzór wyglądu i funkcjonowania tego rodzaju placówek. Niemniej, systematycznie planowane i realizowane są w okresie wakacyjnym, prace w szkołach prowadzonych przez Gminę Chorzele oraz dokonywane zakupy wyposażenia. W ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2017-2019 „Aktywna tablica” zostanie zakupiony sprzęt do szkół : PSP w Duczymin, PSP w Zarębach i PSP w Krukowie. Kwota dofinansowania 42.000 zł. wkład własny 10.500 zł. Koszt całkowity 52.500 zł - poinformował Sławomir Czaplicki, kierownik wydziału promocji.
Gmina stara się także o pozyskanie funduszy na sprzęt komputerowy do placówek w Krzynowłodze Wielkiej i Pościeniu Wsi - Gmina otrzymała informację o pozytywnej ocenie wniosku tj. o przyznaniu grantu na realizację zadania pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy Chorzele” oraz umieszczeniu wniosku na liście podstawowej zakwalifikowanego projektu. Projekt realizowany będzie w ramach projektu „Cyfrowy obywatel województwa mazowieckiego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 3.1. Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. Wnioskowana kwota grantu to 147.840,00 zł. W ramach projektu m.in. zostaną przeprowadzone szkolenia wśród mieszkańców gminy Chorzele oraz zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, który następnie zostanie przekazany do PSP w Krzynowłodze Wielkiej i Pościeniu Wsi - dodał Czaplicki.
Planują wyposażyć pracownie fizyczne, biologiczne, geograficzne oraz chemiczne w Krukowie na kwotę ponad 60 tysięcy złotych i wykonać niezbędne remonty,złożyli zapotrzebowanie na podręczniki. - Zawarto 4 umowy na wykonanie projektów na łączną kwotę 8.500,00 zł. w zakresie: wyposażenie i niezbędnych remontów budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie, budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach, budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zarębach. Realizowane będą niezbędne remonty w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Pościeniu Wsi. Złożono zapotrzebowanie do Kuratorium Oświaty zgodnie z wnioskami szkół na zakup podręczników oraz materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2019/2020 na kwotę 94.915,50 zł dla szkół. Obecnie wpłynęła kwota 63.436,00 zł. Do dnia 15.09.2019 r. istnieje możliwość weryfikowania wniosku zgodnie z bieżącymi potrzebami szkół -dodał urząd.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB