Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Najlepsza regionalna potrawa

2019-08-28 11:00:00 (ost. akt: 2019-08-28 11:07:08)

Autor zdjęcia: pixbay.pl

Podziel się:

Na dzień 15 września planowane są coroczne Dożynki Powiatowo-Gminne. Tym razem impreza odbędzie sie na Świętym Miejscu. Ich rganizatorami jest gmina Przasnysz w partnerstwie z powiatem przasnyskim. W czasie ich trwania zostanie rozstrzygnięty konkurs kulinarny, którego adresatem są koła gospodyń wiejskich z terenu całego powiatu przasnyskiego, a zadaniem jest wykonanie najlepszej potrawy regionalnej. - Celem kobkursu jest promocja regionalnego dziedzictwa kulinarnego, prezentacja lokalnej kuchni tradycyjnej, upowszechnianie walorów smakowych tradycyjnie wytwarzanych potraw, a także wymiana doświadczeń kulinarnych i przepisów i budowa tożsamości kulturowej w oparciu o ciągłość tradycji przekazywanych młodszym pokoleniom - informuje gmina.
rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego odbędzie sie podczas dożynek poprzez komisje powołaną przez organizatora z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Jury będzie oceniać walory smakowe, wygląd i estetykę podania potrawy, zachowanie proporcji, sposób serwowania, kolorystykę, wrażenie ogólne oraz związek potrawy z regionem i jego tradycjami.
Na najlepsze koła gospodyń wiejskich czekają wspaniałe nagrody.
I miejsce - 760,00 zł
II miejsce - 670,00 zł
III miejsce - 570,00 zł
Ponadto wszystkie koła startujące w konkursie otrzymają wyróżnienia. Wysokość wyróżnień zależna będzie od ilości zgłoszonych uczestników.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB