Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Książka byłego starosty

2019-08-28 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-28 11:41:24)

Podziel się:

W najbliższych dniach swoją premierę będzie miała nowa książka pod tytułem "Motywacje w zarządzaniu publicznym" napisana przez Zenona Szczepankowskiego, byłego starostę przasnyskiego

W najbliższych dniach swoją premierę będzie miała nowa książka napisana przez Zenona Szczepankowskiego, który przez dwadzieścia lat był starostą przasnyskim. Książka pod tytułem "Motywacje w zarządzaniu publicznym" brzmi naukowo, ale podobno czyta się ją z wypiekami na twarzy. Jej treść będzie zawierała zagadnienia dotyczące oświaty, zdrowia, demokracji, samorządu, ochrony środowiska, a także administracji rządowej bezpieczeństwa oraz mediów, państwa i kościoła.
Skąd pomysł na jej napisanie? - Po zakończeniu pracy w starostwie miałem czas, doświadczenia i przemyślenia na temat wielu aspektów życia społecznego. Postanowiłem je opisać - powiedział Zenon Szczepankowski.
Jak się okazuje książka powstawała przez kilka lat. -Podstawową treść książki pisałem ponad pół roku. W dygresjach wykorzystałem teksty cytowane innych autorów oraz opowiadania własne napisane wiele lat temu, ale wcześniej nie publikowane - dodał autor.
Publikację Zenona Szczepankowskiego prawdopodobnie jesienią będzie można kupić w księgarniach. - Książka jest w trakcie drugiej korekty. Projektowana jest też okładka (ta przesłana trochę ulegnie zmianie). Wydawnictwo obiecuje, że książka ukaże się w księgarniach na jesieni 2019 roku - dopowiedział.
Oto jeden z fragmentów:

Obłuda buduje nienawiść,
zwycięstwa budują wspólnotę.
Zenon Szczepankowski
„….W indiańskiej dżungli położonej w dolinie rzeki Mungo rozkwitało państwo Iris o wielkiej kulturze rolnej wspieranej przez rzemiosło artystyczne. Złoto w tym zakątku świata można było wydobywać niemal wszędzie. Wydobywano je z rzek, strumyków i kopalń. Na wzgórzach i klifach, opróżnionych z wielkich drzew, rosły jak grzyby po deszczu fantastyczne złocone pałace, ogrody ze złoconymi bramami i architekturą rzeźbioną w drewnie i skale z niezwykłym kunsztem i wyobraźnią. Na każdym kierunku, gdzie w tym kraju można skierować wzrok, spotykał olśniewający widok budowli powstałych w ponad 200- letniej historii państwa.
Wiele z tych ogromnych dzieł sztuki powstało dzięki niewolniczej pracy plemienia Rundo, które kiedyś żyło w sąsiednim kraju, ale 150 lat temu zostało podbite przez Iris i wcielone do większego państwa z ogromną ilością przemocy, wyzysku i krzywdy.
Obecnie już nie da się ich odróżnić od rdzennych mieszkańców, poza tym, że wszyscy nawzajem podejrzewają swoich sąsiadów o przynależność etniczną do tych obcych. Lata niewolniczej pracy, ciągłego strachu i walki o przetrwanie, wykształciły w nich jedną paskudną cechę, choć niewidoczną dla oka, ale silnie oddziaływającą – zakłamanie.
Kłamstwo przychodziło im tak łatwo, że nawet wtedy, kiedy nie przynosiło im to żadnej korzyści kłamali....”Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KK #2789531 | 88.156.*.* 11 wrz 2019 17:38

    Chyba ciekawa książka ponieważ przez 20 lat rządził rynkiem pracy i zatrudniał osoby które miały duże gospodarstwa rolne z doplatamy unijnymi bo tylko tacy znajomki mogli kształcić dzieci reszta się nie liczyla może to zaświadczyć koleżka z PSL którzy w jednym dniu cała rodzina 4 osoby dostały pracę.Daj pan ludziom od siebie odpocząć zajmnij się pan lasem albo idz pan do biedronki i nie pasożytuj na podatnikach

    ! - + odpowiedz na ten komentarz