Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Zmiany regulaminu, inkasenta i opłata rezerwacyjna

2019-09-18 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-18 12:25:55)

Podziel się:

Targowisko miejskie w Przasnyszu zmieniło swojego administratora. Do tej chwili był nim Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Przasnyszu, a obecnie stał sie nim Łukasz Chrostowski, burmistrz miasta Przasnysz. Dlaczego takie zmiany, i co one przyniosa miastu? - Pani prezes, Anna Strzesniewska poprosiła Burmistrza Miasta o przejęcie funkcji „inkasenta miejskiego” przez Burmistrza. Ja się zgodziłem. W opinii Burmistrza Miasta ta zmiana spowoduje zwiększenie oszczędności na rzecz budżetu miasta - poinformował Łukasz Chrostowski.
Zdecydowano, że będzie ono czynne w każdy wtorek i piątek, z wyjątkiem dni wolnych od pracy, w godzinach: od 5:00 do 14:00 – w okresie od 1 marca do 31 października i od 6:00 do 14:00 – w okresie od 1 listopada do końca lutego.
- Administrator w uzasadnionych przypadkach może skrócić czas funkcjonowania targowiska oraz wyznaczyć dodatkowe dni prowadzenia sprzedaży, informując o
powyższym w sposób zwyczajowo przyjęty. Informacja powinna dodatkowo ukazać się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Przasnyszu. Informacja o skróceniu czasu funkcjonowania targowiska winna być przedłożona do publicznej wiadomości co najmniej na 5 dni przed planowanym skróceniem czasu jego funkcjonowania - informuje Urząd Miasta Przasnysz.
Kolejną zmianą jest wprowadzenie opłaty rezerwacyjnej. - Każdy, kto chce mieć pewność danego miejsca na targowisku, uiszcza miesięczna opłatę w kwocie 50 zł netto - tym samym rezerwując sobie konkretnie miejsce na miesiąc. Nie musi wtedy „koczować” od wczesnych godzin porannych, aby zająć dane miejsce. Tak jest niemal we wszystkich Targowiskach w okolicy - dodał Chrostowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB