Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Spotkajmy się na szlaku

2019-09-18 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-18 13:28:53)

Podziel się:

Już w najbliższy weekend miasto Przasnysz stanie sie stolicą Związku Harcerstwa Polskiego, gdyż do miasta zjedzie się ponad tysiąc zuchów, harcerzy oraz instruktorów na XXVIII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Jest to doroczne święto harcerzy, czas ich integracji i wspaniałej zabawy na szlaku rajdowym.

Już w najbliższy weekend miasto Przasnysz stanie sie stolicą Związku Harcerstwa Polskiego, gdyż do miasta zjedzie się ponad tysiąc zuchów, harcerzy oraz instruktorów na XXVIII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Zlot ma się rozpocząć w piątek, 20 września, a jego zakończenie planowane jest na niedzielę.
Dni Chorągwi Mazowieckiej to doroczne świeto harcerzy. Jest to czas ich integracji i wspaniałej zabawy na szlaku rajdowym. - To święto wszystkich osób skupionych wokół ZHP na terenie województwa mazowieckiego. Celem wydarzenia jest integracja harcerskiego środowiska z Mazowsza. Odbywają się one od 1992 roku. Początkowo były organizowane w Płocku, właśnie we wrześniu, na tak zwany "harcerski start". Prestiżu temu wyjatkowemu wydarzeniu dodaje fakt, że każdego roku jest ono organizowane na terenie innego hufca należącego do Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Do tej pory impreza odbywała się w Gorzewie, Płońsku, Sochaczewie, Radomiu, Ciechanowie, Lipsku, Siedlcach - dodali
Warto tutaj wspomnieć, że na terenie województwa mazowieckiego istnieje 26 hufców, więc szansa, jest mała, aby taka impreza, która przede wszystkim promuje miasto szybko się powtórzyła. - Druhny i Druhowie, zapraszamy Was do Przasnysza, miasta na północnym Mazowszu, miasta Przaśnika, osadnika, który w latach 20-tych XIII wieku ugościł tu zbłąkanego po polowaniu księcia Konrada I Mazowieckiego i otrzymał za ten gest tytuł szlachecki. Stąd, jak mówi legenda, nazwa miasta. Tu w XIII wieku funkcjonowała osada targowa, a także stał dwór myśliwski książąt mazowieckich, którego opis zamieścił nawet Henryk Sienkiewicz w Krzyżakach - tak zapraszaja organizatorzy harcerzy na zjazd.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB