Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Camasutra i After Party na dożynkach

2019-09-23 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-23 13:56:14)

Podziel się:

. W miejscowości Święte Miejsce, w gminie Przasnysz odbyły się tegoroczne Dożynki Gminno - Powiatowe. Gwiazdami wieczoru był zespół „Camasutra” i „After Party”, które rozgrzały publikę do czerwoności.

Msza święta była celebrowana przez Mirosława Milewskiego, biskupa pomocniczego diecezji płockiej. Zwracał się do rolników z prośbą, apelem, aby nie zapominali o swoich korzeniach, gdyż chłop od zawsze był fundamentem kraju. Po mszy dziękczynnej wszyscy jej uczestnicy uroczyście podzielili się z samorządowcami chlebem dożynkowym, a nastepnie udali się pod scenę, gdzie oficjalnie rozpoczęto uroczystości. Dla zwiedzających przygotowano wspaniałe stoiska sołectw oraz gmin, gdzie można było spróbować tradycyjnych potraw. Na scenie wręczono nagrody i puchary dla najlepszych rolników powiatu przasnyskiego 2019 r. i najlepszych maturzystów powiatu przasnyskiego oraz najlepszych uczniów gminy Przasnysz.
W trakcie imprezy roztrzygnieto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
I miejsce - Sołectwo Lipa
II miejsce - Sołectwo Osówiec Kmiecy
III miejsce - Sołectwo Gostkowo
Przed dożynkami ogłoszono konkurs kulinarny „Tradycyjne potrawy ziemi przasnyskiej”. Zgłosiło sie do niego wiele Kół Gospodyń Wiejskich z wspaniałymi i smacznymi potrawami.
I miejsce - Prosie pieczone nadziewane - KGW w Dobrzankowie
II miejsce - Pasztet ze śliwką - KGW w Wegrze
III miejsce - Zrazy staropolskie z kaszą i buraczkami - KGW w Karwaczu
Na scenie wystąpili laureaci "Sołtysiady 2019" z sołectwa Gostkowo i Leszno, solistki z MDK Przasnysz, Śpiewające Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krasnem, Wokalistki Joanna Wenda i Natalia Grzeszczak, a także Zespół „Młode Kurpie” z Jednorożca, Milena Mocek, Zespół Wokalny „Seniorzy z Pasją”, zespół „Martess" i „Happy Band”. Gwiazdami wieczoru był zespół „Camasutra” i „After Party”, które rozgrzały publikę do czerwoności.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB