Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Rada Przedsiębiorczości w Powiecie Przasnyskim już działa.

2019-10-04 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-04 12:15:17)

Podziel się:

W piątek 20 września na Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się posiedzenie I Kadencji Rady Przedsiębiorczości. Na zaproszenie starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego na spotkanie przybyło kilkunastu przedstawicieli firm z terenu powiatu przasnyskiego.

Jak określono w regulaminie Rady Przedsiębiorczości jest ona organem opiniotwóczo-doradczym Starosty i Zarządu w zakresie konsultowania spraw dotyczących rozwoju mi.in. stref gospodarczych powiatu. Reprezentuje ona lokalne środowisko gospodarcze, wspiera działania samorządu poprzez swoją wiedzę i doświadczenie oraz znajomość lokalnych problemów społeczno-gospodarczych.
Na I posiedzeniu przedsiębiorcy wybrali swoich przedstawicieli. Przewodniczącym wybrano Michała Szlachetkę z firmy Engineo Sp. z o.o. , natomiast jego zastępcą został Szymon Mariusz Knieć reprezentujący PHU Knieć Stanisław.
Starosta Krzysztof Bieńkowski wiąże duże nadzieje z funkcjonowaniem Rady. -Jest wielu dużych przedsiębiorców na terenie naszego powiatu. Zapraszamy kolejne firmy do włączenia się do Rady Przedsiębiorczości. W swoich działaniach chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, bo są oni dla naszego regionu najważniejsi. – podkreślał starosta.
Wstępnie przedyskutowano problemy lokalnego rynku pracy i nadzieje, które wiążą biznesmeni z funkcjonowaniem Rady. Wyznaczono też do kontaktów roboczych z przedsiębiorcami komórkę Rozwoju i Promocji w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu, która już niedługo zajmie pomieszczenia w nowo budowanych pomieszczeniach Centrum Aktywizacji Biznesu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB