Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Czy starosta przasnyski dotrzymuje obietnic? Inwestycje w oświatę - łączna kwota wydatków to 828 000 zł.

2019-11-05 12:17:34 (ost. akt: 2019-11-05 13:53:16)

Podziel się:

Czy starosta przasnyski dotrzymuje obietnic? Inwestycje w oświatę -
łączna kwota wydatków to 828 000 zł.

Minął już prawie rok od wyborów samorządowych. Sprawdźmy jedną z obietnic nowych władz powiatu przasnyskiego. Zgodnie z zapowiedziami miała być szybka i skuteczna poprawa zaniedbanych placówek oświatowych. Czy tak się stało? Czy starosta przasnyski dotrzymuje obietnic? W dalszej części artykułu przedstawiamy skutecznie inwestycje w oświatę.

Poniżej zamieszczamy najważniejsze problemy, które przez ten czas udało się rozwiązać obecnym władzom.

1. Za kwotę 12 tys. zł w ramach monitoringu miejskiego wykonano punkt obserwacyjny na terenie Zespołu Szkół Powiatowych przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu.

Zewnętrzny punkt obserwacyjny zwiększył bezpieczeństwo uczniów i okolicznych mieszkańców. Monitoring będzie służył zarówno szkole, jak i służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w mieście. Nowoczesne kamery cyfrowe potrafią wychwycić o wiele więcej szczegółów z nagrywanego obszaru, co często przekłada się na stuprocentową skuteczność w ujęciu sprawców wykroczeń czy przestępstw.

2. Starostwo sfinansowało (14 tys. zł), modernizację systemu monitoringu w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu.

Inwestycja była odpowiedzią Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego na prośbę o dofinansowanie Radosława Waleszczaka – dyrektora szkoły. Jak podnosił dyrektor, z wykonanego w placówce audytu bezpieczeństwa wynikają rekomendacje dotyczące usprawnienia i modernizacji istniejącego systemu wizyjnego.

3. W Liceum im. KEN i ZSP w Przasnyszu zostały wprowadzone stałe dyżury psychologów-pedagogów, u których Młodzież borykająca się z życiowymi problemami będzie mogła znaleźć pomoc i wsparcie.

Starostwo zadbało również o zaplecze infrastrukturalne placówek.

4. Zostało zakupione wyposażenie (ławki i krzesła) dla nowych klasopracowni w ZSP w Przasnyszu w związku z planowanym przyjęciem podwójnego rocznika uczniów. Koszt inwestycji wyniósł 30 tys. zł.

5. W przasnyskim Zespole Szkół zostały utworzone dwie nowoczesne pracownie informatyczne. Działanie to pochłonęło kwotę 125 tys. zł.

6. W sprzęt audiowizualny, za kwotę 10 tys. zł, została wyposażona klasopracownia przy ul. Sadowej.

7. Wkrótce, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu (48 tys. zł) ze środków samorządu województwa mazowieckiego, zostanie utworzona kolejna pracowania informatyczna. Starostwo Powiatu Przasnyskiego dołoży do tej inwestycji tylko 22 tys. zł.

8. Tu również został zmodernizowany węzeł cieplny i zewnętrzne sieci CO. To wydatek rzędu 256 tys. zł.

9. W LO im. KEN w Przasnyszu przeprowadzono remont łazienek i konserwację dachu hali sportowej za kwotę 87 tys. zł.

10. Aktualnie trwa również konieczny remont dachu w Powiatowej Szkole Muzycznej przy ul. Sadowej w Przasnyszu. Powiat przeznaczył na ten cel ponad 180 tys. zł.

11. Zakup nowoczesnego sprzętu do ćwiczeń w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Sprzęt, którym szkoła dysponowała dotychczas był bardzo wysłużony i praktycznie nie nadawał się do treningów siłowych, z których bardzo chcą korzystać uczniowie szkoły. Koszt zakupu to 44 tys. zł.

Wszystkie przeprowadzone przez nowe władze działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów i warunków nauki, gdyż zastany przez nich stan szkół powiatowych nie był dostosowany do obecnych standardów i wymogów edukacyjnych. Miejmy nadzieję, że będą dalej działać, by to zmieniać. Łączna kwota wydatków to 828 000 zł.
RS45/2019

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB