Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Rezonans Magnetyczny coraz bliżej! Umowa podpisana

2019-11-15 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-15 12:55:30)

Podziel się:

Jeszcze w tym roku przasnyski Szpital wzbogaci się o rezonans magnetyczny, którego nigdy w Przasnyszu nie było.

.W miniony wtorek, 5 listopada 2019 roku, p.o. dyrektor SPZZOZ Urszula Maćkowska wraz z przedstawicielem firmy, w obecności Starosty, Wicestarosty i Etatowego Członka Zarządu Powiatu, podpisała umowę na wykonanie prac i instalację urządzenia.
W ramach umowy wykonawca, zobowiązał się do odpowiedniego przygotowania pomieszczeń, oraz instalacji urządzenia. Na wszystko obowiązywać ma 4 letnia gwarancja. Zadanie wykonane ma zostać do końca 2019 roku.
Rada powiatu zabezpieczyła już część środków na ten cel. Pewną kwotę ma dołożyć również Premier Mateusz Morawiecki z rezerwy budżetu państwa.
Jak zapowiedziano, Dyrekcja Szpital będzie się starać o kontrakt na badania rezonansem z NFZ. Precyzyjna diagnostyka będzie służyć ratowaniu zdrowia nie tylko mieszkańców naszego powiatu.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten proces, który cały czas trwa. Dziękuję Radzie Powiatu za decyzję i przeznaczenie środków na ten zakup, dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za obietnicę wsparcia tej inwestycji. Dziękuję Ministrowi Ł. Szumowskiemu i jego dyrektorowi z Ministerstwa Zdrowia Przemysławowi Humięckiemu za wsparcie wniosku do Premiera. Dziękuję wszystkim pracownikom KPRM i Wojewody Mazowieckiego za pracę nad naszym wnioskiem. Dziękuję Zarządowi Powiatu - a szczególnie panu Wicestaroście Waldemarowi Trochimiukowi za pomysł zakupu rezonansu. Dziękuję dyrekcji SPZZOZ w Przasnyszu (wcześniej dyr Jerzy Sadowski obecnie p.o. dyr Urszula Maćkowska) wraz z pracownikami za przygotowanie przetargu i pilnowanie wszelkich formalności. Dziękuję wszystkim niewymienionym z nazwiska a zaangażowanym w te przedsięwzięcie. To będzie sukces nas wszystkich. - wyrazy wdzięczności składa Starosta Przasnyski
RS 46/2019

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB