Sobota, 7 grudnia 2019. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Starosta Bieńkowski w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie rozmawiał o rondach i obwodnicy Przasnysza

2019-12-03 12:00:00 (ost. akt: 2019-12-03 14:18:54)

Podziel się:

Wraz z Senatorem Janem Marią Jackowskim Starosta Krzysztof Bieńkowski spotkał się w GDDKiA z Leszkiem Sekulskim - Zastępca Dyrektora ds. Zarządzania Drogami i Mostami GDDKiA Oddziału w Warszawie. Tematem spotkania była w szczególności poprawa bezpieczeństwa mieszkańców stolicy powiatu przasnyskiego.
-Drożność komunikacyjna stolicy naszego powiatu oraz wyprowadzenie transportu ciężarowego poza jej granice to na chwilę obecną nasze priorytety . – powiedział Starosta. -Przedstawiliśmy z Panem Senatorem problemy jakie dręczą nasze miasto powiatowe. Ich rozwiązanie wymaga niestety dużych nakładów finansowych.
Na spotkaniu omawiane były sprawy budowa rond w Przasnyszu, poprawa bezpieczeństwa przy drodze nr 57 Przasnysz-Bogate, połączenie budowanej obwodnicy Chorzel z drogą krajową nr 57 oraz plany budowy obwodnicy Przasnysza.
- Czynimy zabiegi, aby obwodnica Przasnysza była zrealizowana przez GDDKiA w 100 procentach bez wkładu finansowego samorządu.- podsumował starosta.
Krzysztof Bieńkowski rozmawiał z GDDKiA, żeby wzięła na siebie, w przypadku budowy obwodnicy, również koszty przygotowania projektu. W sprawie budowy obwodnicy Przasnysza Starosta rozmawiał już z Premierem Mateuszem Morawieckim, który zapowiedział program budowy 100 obwodnic w Polsce. Istnieje więc szansa, że jedna z nich zostanie wykonana właśnie w okolicach Przasnysza. Dlatego rozmowy w tej sprawie na wszystkich szczeblach są dziś tak istotne.
RS 49/12/2019

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB