Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Inwestują w targowisko

2019-12-03 12:00:00 (ost. akt: 2019-12-03 14:52:03)

Podziel się:

Targowisko w Chorzelach jest chyba najbardziej popularnym w regionie. W każdy czwartek przyjeżdżają na nie nie tylko mieszkańcy powiatu przasnyskiego, ale także warmińsko-mazurskiego i powiatu ostrołęckiego. Już parę lat temu przeprowadzono prace na jego terenie. Targowisko zyskało ładny wygląd i funkcjonalność. Do inwestycji powrócono w tym roku i powstaje najbardziej nowoczesne targowisko, a jego koszt to prawie 3 miliony złotych, które pozyskano od Marszałka.
- Targowisko miejskie w Chorzelach to następna duża i ważna dla społeczności całej Gminy inwestycja, realizowana przez burmistrz Beatę Szczepankowską i władze Gminy Chorzele. Już niedługo będzie jednym z najnowocześniejszych w regionie. 4 lata temu przeszło I etap modernizacji. Obecnie władze Gminy realizują kolejny etap jego rozbudowy i modernizacji. Jego wartość to ponad 2 mln 743 tys. zł. Gmina Chorzele pozyskała również na II etap inwestycji dofinansowanie w wysokości 1 mln zł. z Urzędu Marszałkowskiego - poinformowała gmina.
Zostanie wybudowana kolejna wiata targowa, szalet miejski oraz zostaną stworzone miejsca postojowe, a także plac na pojemniki z odpadami. Dodatkowo zostanie rozbudowana droga dojazdowa, oświetlenie, wodociąg i kanalizacja sanitarna oraz instalacja fotowoltaiczna. - Kolejna, nowa wiata targowa składać się będzie z trzech segmentów 16-stanowiskowych oraz jednego 10-stanowiskowego. Planowane jest również doświetlenie każdego stanowiska oraz wyposażenie go w gniazda elektryczne. Dodatkowo, aby zadbać o wygląd i czystość targu przewidziano dwa utwardzone place na pojemniki na odpady. Budynek szaletu miejskiego wyposażony będzie w instalację bieżącej wody i sanitariaty. W wewnątrz natomiast, znajdować się będą toalety damskie i męskie oraz pomieszczenia porządkowe. Wzdłuż dróg dojazdowych, chodników i parkingów zostanie zamontowane oświetlenie w technologii LED, co pozwoli na zrobienie tego w sposób tani i ekologiczny. Wykorzystując odnawialne źródła energii, planowana jest budowa instalacji fotowoltaicznej, która zapewni co najmniej 30% zapotrzebowania na energię elektryczną, np. do oświetlenia stanowisk handlowych i terenu oraz do ogrzewania szaletu miejskiego. Instalacja będzie znajdowała się na pokryciu dachowym wiaty. Oprócz tego, na targowisku pojawią się stojaki rowerowe, ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne i ogłoszeniowe. Całość przyozdobi piękna zieleń, w postaci krzewów i drzewek - informuje Sławomir Czaplicki, kierownik wydziału promocji.
w.b.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB