Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Starosta pozyskał 1,5 mln złotych dofinansowania na zakup rezonansu

2019-12-17 12:00:00 (ost. akt: 2019-12-17 13:21:20)

Podziel się:

Starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski wraz z wicestarostą Waldemarem Trochimiukiem oraz skarbnikiem Beatą Iwoną Czaplicką spotkał się 12 grudnia br. w Warszawie z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem w celu podpisania umowy na dofinansowanie zakupu rezonansu magnetycznego i adaptację pomieszczeń w przasnyskim szpitalu pod powstającą już pracownię. Pozyskano na ten cel 1,5 mln zł rządowych dotacji.
Dofinansowanie pochodzi z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Całkowita wartość zakupu sprzętu medycznego i przystosowania pomieszczeń pracowni rezonansu magnetycznego wyniesie 3,16 mln zł. Dostarczenie sprzętu i zakończenie prac planowane jest na 30 grudnia 2019 roku.
Z wielką satysfakcją mogę podzielić się z Państwem tą wspaniałą wiadomością. Nie ukrywam, że uruchomienie rezonansu magnetycznego w przasnyskim szpitalu, było jedną z głównych obietnic wyborczych koalicji PiS – PPP w powiecie przasnyskim. Dziś mogę powiedzieć, że postulat ten udało mi się razem z wicestarostą Waldemarem Trochimiukiem skutecznie zrealizować. Mam nadzieję, że ten nowoczesny rezonans będzie przez długie lata służył naszym mieszkańcom, ratując ich zdrowie i życie. To właśnie szybka, precyzyjna i bezpieczna diagnostyka pozwala wcześnie wykryć zmiany chorobowe i w porę wdrożyć odpowiednią terapię. Przekazuję także szczególne wyrazy podziękowania wojewodzie mazowieckiemu Konstantemu Radziwiłłowi, bez którego wsparcia, nie moglibyśmy się w tak szybkim czasie cieszyć się uruchomieniem pracowni RM – powiedział Krzysztof Bieńkowski.
RS 51/12/2019

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB