Wtorek, 31 marca 2020. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

Prezentacja modelu platformy cyfrowej

2020-02-17 07:00:00 (ost. akt: 2020-02-17 07:03:01)

Podziel się:

Podczas czwartkowego spotkania zaprezentowano model platformy cyfrowej, utworzonej na potrzeby projektu pod nazwą ” Potencjały – nowe formy kapitału społecznego w mieście Przasnysz”, który będzie realizowany do maja 2022 roku

Niedawno informowaliśmy naszych czytelników o nowym, innowacyjnym projekcie społecznym, na które miasto Przasnysz wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej pozyskało ponad 600 tysięcy złotych. - Liderem projektu jest Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, który jest placówką naukowo – badawczą podejmującą problemy pracy i polityki społecznej. Projekt ma walory projektu innowacyjnego społecznie, w ramach którego opracowany został przez grono wysokiej klasy specjalistów unikatowy „Model przeciwdziałania dziedziczeniu biedy”. Miasto Przasnysz zostało wybrane jako jedyna miejscowość w Polsce, w której model ten przejdzie etapy testowania i wdrożenia. Jest to niewątpliwie duże wyróżnienie, ale też i duże wyzwanie dla naszego miasta - poinformował Urząd Miasta Przasnysz.
Koordynatorem merytorycznym będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i potrwa do maja 2022 roku.
W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie inaugurujące projekt pod nazwą ” Potencjały – nowe formy kapitału społecznego w mieście Przasnysz”. Wśród osób obecnych na sali byli przedstawiciele Urzędu Miasta, MOPS-u oraz różnych instytucji współpracujących, a także dr Elżbieta Bojanowska, Dyrektor Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych wraz z zespołem zaangażowanym w realizację projektu.
- W trakcie spotkania zaprezentowane zostały założenia projektu oraz przedstawiono model „Przeciwdziałania dziedziczeniu ubóstwa”, opracowany przez pracowników Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Prezentacji dokonał Pan dr Dariusz Zalewki – kierownik projektu. Pan Sławomir Łais Prezes Zarządu firmy OSI ComuTrain Sp. z o.o, która jest także partnerem projektu zaprezentował model platformy cyfrowej, utworzonej na potrzeby projektu. Osiągnięcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z perspektywy 30 lat działalności przedstawiła Joanna Cieślik-Dyrektor MOPS - poinformował MOPS w Przasnyszu.
Po spotkaniu uczestnicy spotkania odwiedzili Muzeum Historyczne i Miejską Bibliotekę Publiczną, jako część współpracy nad projektem.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB