Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

Akcja „Razem odbudujemy nagrobek bohaterów”

„Razem odbudujemy nagrobek bohaterów” – tak brzmi hasło przewodnie nowego projektu, który wspólnie z mieszkańcami swojej parafii chce zrealizować Mateusz Piórkowski, sołtys i radny miejscowości Duczymin.

Na cmentarzu parafialnym w Duczyminie znajduje się Grób Żołnierzy z 1939 roku, który aż prosi się o odnowę. Nie trzeba się mocno w niego wpatrywać, aby ujrzeć pękające fundamenty lub zanikający napis na płycie głównej. Nadszedł czas, żeby to zmienić…
– Po wstępnej wycenie wyszło, że muszę zgromadzić kwotę około 7 tysięcy złotych. Głównymi pracami przy renowacji będą: wymiana zniszczonej płyty nagrobku na nową marmurową płytę wraz z napisami i zdobieniami oraz rozbiórkę popękanego fundamentu i wymianę na nowe obrzeża z betonu – mówi Mateusz Piórkowski sołtys i radny miejscowości Duczymin.
Konstrukcja nagrobku nie ulegnie całkowitej zmianie, jednak organizatorzy akcji chcą zachować jego kształt.
– Jest to chyba moje największe przedsięwzięcie, dlatego potrzebuję Państwa wsparcia – dodaje radny Mateusz Piórkowski. – Przy współpracy z Księdzem Markiem Pszczółkowskim oraz Towarzystwem Przyjaciół Chorzel ogłaszam zbiórkę na ten cel.Chciałbym przy okazji podziękować Towarzystwu Przyjaciół Chorzel na czele z Michałem Wiśnickim za pomoc i udostępnienie do zbiórki konta bankowego.

Udało się już stworzyć symboliczne cegiełki, które będą rozdawane wśród mieszkańców np. w kościele, sklepach lub osobiście będę je rozprowadzał. Znajduje się na nich krótka informacja oraz podstawowe dan o przelewu. Nasza zbiórka zakończy się 31 sierpnia.

– Po tym czasie zobaczymy ile udało się zebrać pieniążków i przejdziemy do działania. Jak już wspominałem, posiadamy wydzielony rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat – do czego gorąco zachęcam nie tylko naszych parafian – kończy Mateusz Piórkowski sołtys i radny miejscowości Duczymin.

 

IP, WS

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider