Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

Bezpieczne wakacje 2020. Wybierając się na wakacje dbamy o każdy najdrobniejszy szczegół

Wakacje kojarzą nam się z wypoczynkiem i beztroską, ale pozostaje jeszcze kwestia dojazdu na wymarzony urlop, a co za tym idzie kilka godzin w samochodzie, często w korku. Jak przetrwać, żeby bezpiecznie dojechać do miejsca docelowego? O czym należy pamiętać?

W miejscowościach turystycznych i na drogach dojazdowych do tych miejscowości z pewnością ruch będzie większy, a jak większy ruch to możliwe są także utrudnienia. Przy wlotach do miejscowości mogą tworzyć się korki, niestety w takich sytuacjach często brakuje nam cierpliwości i mamy do czynienia z agresją wśród kierowców. Empatia i wzajemny szacunek powinien nam towarzyszyć również na drodze.
Pamiętajmy również o tym, że ważne jest właściwe przygotowanie się do podróży.
Wybierając się na wakacje dbamy o każdy najdrobniejszy szczegół. Miejsce skrupulatnie wybrane, z dużym wyprzedzeniem, walizki wypełnione ubraniami na każdą pogodę, gadżety umilające podróż i pobyt spakowane, auto zatankowane, pogoda w miejscu docelowym sprawdzona, nawigacja ustawiona i w drogę. Czy z takim samym zaangażowaniem dbamy o bezpieczeństwo w podróży? Czy pamiętamy o tym, aby sprawdzić odpowiednio wcześniej stan techniczny naszego samochodu? Czy walizki pełne skrupulatnie wybieranych ubrań zostały odpowiednio zabezpieczone? Czy gadżety umilające podróż nie stworzą zagrożenia dla nas i pasażerów? Czy pamiętamy o sprawdzeniu warunków drogowych oraz pogodowych? A co z wypoczynkiem kierowcy? Nie zapominajmy w ferworze wakacyjnych przygotowań o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich.

BEZPIECZNA, BEZSTRESOWA PODRÓŻ JEST DOBRYM POCZĄTKIEM UDANEGO WYPOCZYNKU.
KIEROWCO! PRZED WYRUSZENIEM W PODRÓŻ:
– sprawdź stan techniczny swojego auta i usuń ewentualne usterki,
– dobrze wypocznij, aby Twój stan psychofizyczny, pozwalał na maksymalną koncentrację i szybką reakcję na sytuacje na drodze.
W CZASIE JAZDY:
– przestrzegaj przepisów ruchu drogowego,
– stosuj się do ograniczeń prędkości,
– dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze,
– dbaj o bezpieczeństwo pasażerów, w szczególności dzieci.
WYKONUJĄC TRANSPORT ZBIOROWY:
– zadbaj o właściwy stan techniczny autobusu przewożącego dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku,
– właściwe wyposażenie,
– stan psychofizyczny kierowcy.

 

IP, KPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider