Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

Chciałbym zostać żołnierzem i służyć krajowi

Z Jakubem Bońkowskim, utalentowanym zawodnikiem LKS Grom Przasnysz rozmawiamy o jego bardzo licznych sukcesach, rekordach, a także najbliższych startach. Mistrz z Przasnysza opowiada również o swoich najbliższych planach życiowych.

– Kto zainteresował Cię dyscyplinami siłowymi?
– Sportami siłowymi zainteresowałem się sam, ponieważ chciałem poprawić swoją sylwetkę przychodząc na siłownię i tam trafiłem na trenera sportów siłowych Cezarego Pykałę.

– Jak długo trenujesz trójbój siłowy oraz wyciskanie sztangi leżąc?
– Trójbój siłowy oraz wyciskanie sztangi leżąc trenuje od 2 lat w LKS Grom Przasnysz

– Na swoim koncie masz liczne sukcesy, opowiedz o nich….
– Moim pierwszym medalem z Mistrzostw Polski do lat 16 w wyciskaniu sztangi leżąc jest brąz, potem był start w Pucharze Polski w trójboju siłowym klasycznym gdzie zwyciężyłem w kąt. Open w 2019 roku. Rok później w 2020 roku we wrześniu wywalczyłem złoty medal mistrzostw Polski ustanawiając 7 rekordów Polski w trójboju siłowym klasycznym, kolejnym moim startem były Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc (sprzęcie) gdzie zdobyłem mistrzostwo Polski. Dwa tygodnie później wywalczyłem swój 3 złoty medal na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym ustanawiając nowy rekord życiowy (70kg)

– Które osiągnięcie jest dla Ciebie najcenniejsze?
– Moim najcenniejszym osiągnięciem jest pobicie 7 rekordów Polski i zdobycie trzech złotych medali w ciągu jednego miesiąca.

– Jak Twoje sukcesy odbiera rodzina, nauczyciele i rówieśnicy?
– Mama i tata oraz najbliższą rodzina są zadowoleni i dopingują mnie w dążeniu do celu. Moja obecna wychowawczyni Elżbieta Zawieska z klasy 2lom-1p doceniła moje sukcesy i jest zadowolona z moich startów. Natomiast moi koledzy dopingują mnie w moich startach.

– Jak układa Ci się współpraca z twoim trenerem Cezarym Pykałą?
współpraca z moim trenerem układa się bardzo dobrze, trener dąży i pracuje nad tym abym poprawiał swoje wyniki z miesiąca na miesiąc, wierzy w to, że osiągnę medale z Mistrzostw Świata i Europy.

– Jak godzisz sport (treningi i wyjazdy na zawody) z obowiązkami szkolnymi?
– Przede wszystkim szkoła jest dla mnie ważna, jak i też moje treningi i starty.

– Jakie są Twoje życiowe rekordy w wyciskaniu sztangi leżąc i trójboju siłowym?
– Moje obecne rekordy:Przysiad 135kg, wyciskanie sztangi leżąc 75kg i Martwy ciąg 170 kg co daje mi w pełnym trójboju siłowym 380kg.

– Twoim idolem sportowym jest…
– Nie mam idoli, kieruje się tym aby osiągnąć w tym sporcie jak najwyższe laury i być zadowolony z tego że mogłem się zrealizować jako sportowiec.

– Jakie są Twoje zainteresowania, oprócz sportów siłowych?
– Bardzo podobają mi się zapasy, ponieważ jest to sport kontaktowy gdzie zawodnik musi być niesamowicie sprawny i wysportowany.

 

– Twoje najbliższe starty to…
– Moim najbliższym startem powinny być Mistrzostwa Świata i Europy.

– Najbliższe plany i marzenia, sportowe i życiowe?
– Start na Mistrzostwach Świata i Europy i zdobycie medali. Chciałbym zostać żołnierzem i służyć krajowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider