Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

Czytamy z klasą – lekturki spod chmurki moduł II zimowy

Tuż po powrocie do nauczania stacjonarnego uczniowie klasy 2a i 2b przystąpili do realizacji zadań II modułu pt. „Mała chmurka w krainie śniegu” Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Czytamy z klasą – lekturki spod chmurki”. Do modułu zimowego wybraliśmy lekturę “Zaczarowana zagroda” A. i Cz. Centkiewiczów.

Zaczęliśmy od poznania głównych celów i zadań, które powinniśmy zrealizować. Uczniowie samodzielnie przeczytali lekturę, a następnie w klasie odbyło się głośne czytanie jej wybranych fragmentów. Na podstawie przeczytanych fragmentów uczniowie uzupełniali lekturniki w których opisywali i rysowali głównych bohaterów książki. Dzięki filmom o życiu na biegunie północnym dzieci poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą i dowiedziały się jak ważne jest działanie w ramach ekologii w tym zakresie. Następnym krokiem było przygotowanie gazetki klasowej o tematyce, przeczytanej lektury. Z drzewa czytelniczego zniknęły listki z z tytułami przeczytanych książek, a pojawiły się śniegowe płatki na których uczniowie wpisują kolejne tytuły przeczytanych książek. Pamiętając o ekologicznym przesłaniu projektu, dzieci wykonały pingwinki z recyklingowych materiałów i zbudowali zagrodę z niebieskich korków.
Kolejnym działaniem w ramach projektu był „Bal Pingwinków” zorganizowany w klasach, zamienionych na ten czas w zimową krainę. Uczniowie ubrani w biało-czarne stroje świetnie bawili się w ostatni dzień karnawału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider