Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

Dachowanie pod Dobrzankowem. Kierowca audi trafił do szpitala

Dziś (wtorek, 19 maja) nad ranem około godz. 03:20 na drodze krajowej nr 57 w Dobrzankowie w gminie Przasnysz doszło do groźnie wyglądającego wypadku.  Osobowe audi zjechało z drogi, uderzyło w betonowe ogrodzenie i drzewa, po czym dachowało.

 

W chwili przybycia straży pożarnej, wrak pojazdu marki audi leżał na dachu na prywatnej posesji. Samochodem podróżowała jedna osoba. Kierowca pojazdu, mężczyzna  był uwięziony w jego wnętrzu.  Poszkodowany był przytomny z zachowanymi czynnościami życiowymi.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez zamknięcie całkowicie ruchu drogowego i oświetleniu terenu akcji przystąpili do wykonania dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. W międzyczasie wycięto krzaki, które utrudniały dostęp do samochodu.

Po udzieleniu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy i ewakuacji z wraku pojazdu na desce ortopedycznej kierowca została przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dalsze medyczne czynności ratunkowe prowadził ZRM, który następnie karetką pogotowia przetransportował osobę poszkodowaną do szpitala.

W dalszych czynnościach ratownicy odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonym aucie, uprzątnęli drogę z pozostałości powypadkowych oraz wspomagali funkcjonariuszy policji w kierowaniu wahadłowym ruchem drogowym.

W działaniach ratowniczych udział brały: JRG Przasnysz, OSP Bogate i OSP Dobrzankowo.

 

IP, KP PSP Przasnysz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider