Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Druh Jarosław Falkowski przegrał walkę z koronawirusem

Śmierć Jarosława Falkowskiego wstrząsnęła powiatem przasnyskim. Odszedł od nas nie tylko przewodniczący Rady Gminy Krasne, druh jednostki OSP Krasne, działacz społeczny, ale także mężczyzna w kwiecie wieku, ojciec, mąż, przyjaciel. Niestety, mimo wielkiego hartu ducha przegrał walkę z koronawirusem.

Jarosław Falkowski był zaangażowany w życie swojej gminy. Był strażakiem ochotnikiem i członkiem Zarządu Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem. Służba w straży była jego wielką pasją. Należał zawsze do najaktywniejszych rycerzy świętego Floriana. Był także lokalnym działaczem społecznym i politykiem. Był Przewodniczący Rady Gminy Krasne. Zawodowo związany był z Urzędem Miasta i Gminy Chorzele, gdzie pracował jako urzędnik. Był również kibicem Iskry Krasne, na której meczach często był obecny. W czasach kiedy pracował w koreańskiej firmie Dewu był fundatorem nagród dla najlepszych piłkarzy meczu. Dla znajomych jego śmierć jest wielką niesprawiedliwością. Śp. Jarosław Falkowski zmarł 11 listopada w Dzień Odzyskania Nieodległości przez Polskę pozostawił żonę orz dwójkę synów. Cześć Jego Pamięci.
Redakcja Kuriera Przasnyskiego również składa najszczersze wyrazy współczucia rodzinie śp. Jarosława Falkowskiego .

SZW

Śp. Jarosław Falkowski we wspomnieniach

Był wyjątkowym człowiekiem
Świętej pamięci Jarek Falkowski, Przewodniczący Rady Gminy Krasne, był wyjątkowym człowiekiem. Poznaliśmy się tuż przed wyborami w 2014 r. i od razu odnaleźliśmy wspólny język, połączyły nas te same idee. Warto w tym miejscu podkreślić, że rozwój gminy w ostatnich latach był jego udziałem. Znakomity samorządowiec, który doskonale rozumiał na czym ta służba polega. Był niezwykle zdeterminowany w realizacji różnych inicjatyw, a w tym wielu zbiórek na rzecz strażaków ochotników, dzieciaków z Iskry Krasne czy kwest szkolnych. Faktem jest, że Jarek był lokalnym patriotą- zawsze oddany sprawom gminy i powiatu. Zaangażowany w działalność klubu sportowego Iskra – wierny kibic, nie opuszczał żadnego meczu. Aktywny i niestrudzony, wytrwały i solidny, obdarzony „kręgosłupem moralnym”, wierny swoim zasadom, a przy tym niebywale pogodny. Taki właśnie był. Jego wielką pasją była służba w OSP. Jako druh był jednym z najaktywniejszych, zawsze w pierwszym szeregu, nieustannie gotowy, by poświęcać się dla innych. Jarek był moim przyjacielem. Takich ludzi jak On nie spotyka się często, dlatego tak ciężko będzie nam pogodzić się z tą ogromną stratą! Świeć Panie nad Jego duszą!

Michał Szczepański, wójt gminy Krasne

Brał czynny udział we wszystkich akcjach społecznych

Śp. Jarosław po ukończeniu szkoły rozpoczął prace w koreańskiej firmie produkującej telewizory Dewu w Pruszkowie Przez kilka lat był szefem produkcji. Po upadku firmy sprowadził się do rodzinnego domu w Krasnem. Założył działalność naprawa sprzętu AGD. W ostatnim czasie pracował w UG Chorzele Należał do zarządu OSP Krasne Przewodniczący Rady Gminy Krasne. Działał i wspomagał klub sportowy Iskra. Brał czynny udział we wszystkich akcjach społecznych OSP, Iskra Krasne, wiejskich.
W czasach gdy był szefem produkcji w Dewu często fundował nagrody dla najlepszego zawodnika meczu.Towarzyski uczynny dobry kolega wspaniały przyjaciel Pozostawił żonę i dwójkę nieletnich synów

Zarząd OSP Krasne

Pracownicy urzędu pogrążyli się w wielkim smutku

Wiadomość o śmierci śp. Jarosława Falkowskiego, naszego urzędnika, wstrząsnęła nami bardzo. Pracownicy urzędu pogrążyli się w wielkim smutku. Zapanowała zupełna cisza. Korytarze wypełniły się pustką. Trudno by było znaleźć słowa, które oddałyby w pełni ten wielki żal, jaki wypełnij nasze serca. Czuliśmy, że spotkała nas jakaś niesprawiedliwość. Wiedzieliśmy, że zachorował na covid 19, ale mieliśmy nadzieję, że jako młody człowiek pokona tego wirusa.
Stało się jednak inaczej. Odszedł od nas do Boga Ojca Człowiek Niezwykły. Poznaliśmy Jarka, jako bardzo dobrego kolegę o wspaniałym, dobrym sercu. Ze swoich obowiązków wywiązywał się niezwykle sumiennie i z ogromną starannością. Każdą sprawę, którą załatwiał traktował bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Nigdy nie narzekał, zawsze był pogodny i uśmiechnięty. Skromny i pełen pokory. W kontaktach z innymi odznaczał się ogromną kulturą osobistą. Był lojalny i pełen przyjaźni do innych. Bardzo współczujemy Rodzinie i społeczności Gminy Krasne. Zachowamy Go w naszej serdecznej pamięci. Jarku nasz przyjacielu spoczywaj w pokoju.

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska

Odchodzi od nas wielki patriota, samorządowiec i oddany straży druh

Z wielkim bólem i zaskoczeniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego serdecznego przyjaciela i druha Jarosława Falkowskiego . Wielu z nas znało go od szkoły podstawowej a w następnych latach śledziliśmy jego życie , które poświęcił przede wszystkim rodzinie oraz pracy na rzecz samorządu i działalności w straż pożarnej. W remizie OSP w Wężewie był częstym mile widzianym gościem, uczestniczył praktycznie we wszystkich ważniejszych wydarzeniach kulturalnych i sportowych , często jako ich uczestnik. Podczas tych spotkań mieliśmy możliwości porozmawiać z Jarkiem o sprawach straży pożarnej i gminy . Zachęcał nas gorąco do dalszej działalności na rzecz naszej małej ojczyzny Gminy Krasne. Z jego wypowiedzi było widać osobiste wielkie zaangażowanie i chęć do działania dla naszej społeczności.
To wielka strata, że w dniu święta niepodległości odchodzi od nas wielki patriota, samorządowiec i oddany straży druh. Wierzymy głęboko że spotkamy się z Jarkiem znowu na wiecznej warcie w szeregach św Floriana przed tronem Boga Ojca.
W imieniu
Zarządu OSP Wężewie
Naczelnik Krzysztof Wyszkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider