Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

Dwa pożary budynków mieszkalnych

Strażacy w minionym tygodniu walczyli z pożarami domów w miejscowościach Łaz i Krasne Elżbiecin. Na szczęście w obu przypadkach nie było osób poszkodowanych. Prawdopodobnymi przyczynami wybuchu ognia były zwarcie elektryczne i nieszczelność komina.

We wtorek, 6 kwietnia około godz. 05:10 doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Łazy gm. Chorzele.
W chwili przyjazdu straży pożarnej cały dach budynku jednorodzinnego objęty był pożarem. Mieszkaniec opuścili dom przed przybyciem jednostek straży pożarnej.
Stanowiska Kierowania PSP poleciło Zakładowi Energetycznemu by ten odłączył zdalnie zasilanie energetyczne. Strażacy po dokonaniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpili do gaszenia pożaru.
Działania prowadzono wewnątrz budynku i na zewnątrz podając prądy gaśnicze wody. Po stłumieniu ognia przystąpiono do usuwania spalonej więźby dachowej, ocieplenia poddasza na zewnątrz i przelewaniu wodą.Spaleniu uległa całą więźba dachowa wraz z pokryciem dachowym kryta eternitem. W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Przasnysz, Ochotnicze Straże Pożarne: Chorzele, Rycice, Zaręby i Budki.
– Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie elektryczne lub nieszczelność przewodu kominowego – wyjaśnia asp.szt. Krzysztof Błaszczak.
Natomiast drugi pożar wybuchł we wtorek, 7 około godz. 10:00 w miejscowości Krasne Elżbiecin w gminie Krasne. Płonął budynek mieszkalny. Prawdopodobną przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy.

(IP)

(Fot. KP PSP)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider