Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu ZHP im. Janusza Korczaka w Przasnyszu [GALERIA]

22 lutego obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej. Jest to święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. W świecie uczestniczyli również harcerze z  Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Przasnyszu.

 

Na początku zeszłego tygodnia zgłoszone patrole otrzymały wiadomość od Roberta Baden-Powella, z której dowiedziały się o pocztówkowym konkursie – najlepsze zostaną wysłane do polskich harcerek i harcerzy w Anglii.

W piątkowe popołudnie odbył się live. Zuchy i harcerze w swoich domach poznali historię Dnia Myśli Braterskiej, wysłuchali wywiadu z Olave i Robertem Baden-Powellem oraz Olgą i Andrzejem Małkowskimi, był też czas na wspólne śpiewanie i quiz.

Podczas sobotniej gry terenowej patrole musiały dotrzeć do różnych miejsc i zmierzyć się z zadaniami związanymi z Dniem Myśli Braterskiej,
– Ze względu na obostrzenia, w tym roku nie mogliśmy zorganizować biwaku, ani spotkać się wszyscy razem przy ognisku, ale mamy nadzieję, że taka forma świętowania Dnia Myśli Braterskiej również Wam się podobała – czytamy na fanpage Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Przasnyszu.
W tym roku organizacją Dnia Myśli Braterskiej zajął się zastęp dh. Natalii z 4 HDK „Wega”

IP, ZHPP

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider