Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

Iskra Krasne powalczy o utrzymanie z nowym trenerem

Nowym trenerem seniorów Iskry Krasne został dobrze znany w lokalnym środowisku Artur Salamon. Trener prowadził już drużynę w latach 2009-2011 kiedy to osiągnęła największy sukces w historii, jakim był awans do 4 ligi. Teraz celem jest utrzymanie i wszyscy w Klubie wierzą, że uda się go zrealizować. – Runda jesienna przeszła już do historii wynik nikogo nie satysfakcjonuje dlatego na wiosnę zrobimy wszystko żeby utrzymać Ligę Okręgową w Krasnem – informuje Klub.

Iskra Krasne, czerwona latarnia rundy wiosennej

Iskra Krasne nie zaliczy tej rundy wiosennej w lidze okręgowej do udanych. Zespół z Krasnego ma spore kłopoty i zajmuje 16, ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Drużyna objęta w kryzysie przez Jarosława Banacha nie może z niego wyjść i zalicza najbardziej nieudaną część sezonu od lat. W przerwie zimowej jest czas, aby popracować nad najbardziej newralgicznymi problemami Iskry, a być może wiosną zespół będzie też wyglądał korzystniej personalnie, bo tu są spore kłopoty.

Drużyna z Krasnego co roku utrzymuje się w okręgówce, jednak obecnie będzie niezwykle trudno, choć nie jest jeszcze na straconej pozycji. Iskra ma 11 punktów zdobytych w 15 meczach, tyle co dwie poprzedzające ekipy i tylko 5 oczek mniej niż 12 Błękitni Raciąż.

W rundzie wiosennej piłkarze z Krasnego wygrali tylko 3 razy, 2 razy zremisowali i aż 10 razy przegrali. Iskra strzela mało goli, tylko 18 w 15 spotkaniach, i traci sporo bramek, bo aż 39, choć to nie jest wcale najgorszy bilans w lidze. Sporo mówi statystyka meczów rozegranych na własnym boisku i na wyjeździe. Na własnym terenie Iskra radzi sobie nieźle, 2 razy wygrała, 2 zremisowała i 3 razy schodziła pokonana. Jednak mecze wyjazdowe to prawdziwa pięta achillesowa zespołu i tu ma najgorszy bilans w całej lidze, tylko jedna wyjazdowa wygrana i aż 7 porażek.

Zdecydowanie problemem jest słaba gra ofensywna, ale stare piłkarskie powiedzenie, mówi, że drużynę buduje się od obrony, więc i w tej formacji trzeba poprawy. Iskra ma wiernych kibiców i potencjał na pewno wyższy niż końcówka tabeli.

Iskra powalczy o utrzymanie
Znamy już plan sparingów w przerwie zimowej. Iskra zaplanowała też, że rozpocznie przygotowania już 11 stycznia. Wydaje się, że tak wczesne przygotowania i prawie dwumiesięczny okres treningowy, przed rundą wiosenną mają na celu dobre przepracowanie przerwy i przygotowanie fizyczne oraz taktyczne.

SC

Sparingi Iskry Krasne:

30-31 styczeń – Kurpik Kadzidło
6-7 luty – Rzekunianka Rzekuń
13-14 luty – GUKS Krasnosielc
20-21 luty – Orzeł Sypniewo
27-28 luty – Pełta Karniewo
6-7 marzec – Orzyc Chorzele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider