Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

Maszyna belująca wciągnęła rękę mężczyźnie

O mały włos mogło dojść do tragedii na polu w miejscowości Zdziwój Stary w gminie Chorzele. W sobotę, 13 czerwca podczas prac na łące maszyna rolnicza wciągnęła rękę mężczyzny w urządzenie belujące. Dzięki szybkiej interwencji OSP i ZRM udało się uwolnić kończynę mężczyzny, zatamować krwotok, a następnie przetransportować do szpitala.

Do zdarzenia doszło przed godziną 13:00. Dokładnie o godzinie 12:45 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o wypadku. Dyżurny został powiadomiony, że na łące w miejscowości Zdziwój Stary w gminie Chorzele maszyna rolnicza wciągnęła rękę mężczyzny

Pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z jednostki Ochotniejszej Straży Pożarnej z Zdziwój Stary. Na miejscu zastali przytomnego mężczyznę z uwięzioną ręką w maszynie belującej trawę.
Maszyna rolnicza została wyłączona przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.
– Zadania druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu ręki z belownicy poprzez usunięcie nagromadzonego siana i odchyleniu wałka prasy – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu
Jednocześnie poszkodowanemu mężczyźnie udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy. Polegała ona na zatamowaniu krwotoku opatrunkami i udzielenie wsparcia psychicznego. Pomoc ratunkową podjęli także członkowie rodziny i osoby postronne.
Podczas działań na miejsce zdarzenia przybyły pozostałe służby ratownicze które wsparły działania (JRG Przasnysz, OSP Chorzele i Zespół Ratownictwa Medycznego z Chorzel).
Po udzieleniu medycznych czynności ratunkowych przez Zespół Ratownictwa Medycznego, poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

IP, PSP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider