Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

Metodą na policjanta wyłudzono od przasnyskiej seniorki 14 tysięcy złotych

Niestety, mimo ostrzeżeń przasnyskiej policji przed oszustami działającymi metodami na wnuczka i policjanta, przasnyska seniorka straciła 14 tysięcy złotych. Nieświadoma kobieta we wtorek, 17 czerwca przekazała oszustowi pieniądze, myśląc że w taki sposób uchroni swojego syna przed więzieniem.

Wczoraj na terenie Przasnysza miały miejsce trzy próby wyłudzeń metodą na wnuczka (dwukrotnie) i na policjanta. Ostatnia z nich okazała się skuteczna.
– W dniu wczorajszym po godzinie 12.00 dyżurny KPP w Przasnyszu otrzymał zgłoszenie o dwóch próbach wyłudzenia pieniędzy metodą na wnuczka w Przasnyszu – informuje asp.szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy przasnyskiej komendy policji.
Dzwoniące do seniorów osoby podawały się za członków rodziny, którzy potrzebowali szybkiej pożyczki pieniędzy. Na szczęście w tych przypadkach seniorzy wykazali się rozwagą i zanim zdecydowali się na przekazanie pieniędzy skontaktowali się z policją.

– Niestety około godziny 16:00 [również we wtorek, 17, czerwca – przyp.red.] dyżurny został poinformowany, że do osoby starszej z Przasnysza zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Poinformowała ona seniorkę, że jej syn miał wypadek i aby uchronić go od więzienia potrzebne są pieniądze w kwocie 70 tysięcy złotych – relacjonuje asp.szt. Krzysztof Błaszczak z KPP w Przasnyszu.

Po jakimś czasie do domu seniorki zapukał nieznajomy mężczyzna, któremu kobieta przekazała 14 tysięcy złotych. W chwili kiedy poszkodowana przasnyszanka zorientował się, że została oszukana powiadomiła policję. Seniorzy do których dzwonili oszuści są w wieku 80-82 lata.

Przasnyska policja ponownie przestrzega:

SENIORZE, PAMIĘTAJ!
1. Nigdy nie przekazuj pieniędzy nieznajomym.
2. W razie jakichkolwiek podejrzeń natychmiast powiadom Policję dzwoniąc na numer alarmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider