Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

„Misja Programowanie nadal trwa”. Zajęcia w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach

Młodsi Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach swoją wielką „podróż” z programowaniem rozpoczęli już w październiku.

 

Dzieci przy pomocy zestawów do nauki programowania, w skład których wchodzą maty do kodowania, roboty Photon, tablety, gry planszowe Scottie Go Edu, gry Cody Roby, aplikacje, książki oraz zestawy kart pracy zdobywają wiedzę i nabywają nowe umiejętności. Uczą się kodować i rozkodowywać różne informacje, poznają język oraz tajniki programowania.

10 lutego 2021 r. uczniowie klasy pierwszej i klasy trzeciej uczestniczyli w kolejnych zajęciach z programowania prowadzonych przez Panią Jolantę Tyniecką i Panią Agnieszkę Tańską. Tym razem naszym gościem na zajęciach, była Pani Wioletta Matusiak, trenerka i koordynatorka projektu „Misja Programowanie” w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach. Na zajęciach dzieci zaprezentowały zbudowane przez siebie roboty, kodowały na macie, uczyły się szyfrowania. Poznały rodzaje szyfrów, odkodowały zaszyfrowaną wiadomość . Doskonaliły zdobyte wcześniej umiejętności programowania, grając po raz pierwszy w grę planszową Scottie Go – Edu z wykorzystaniem tabletów i aplikacji stworzonej do tej gry. Młodzi programiści z wielkim zapałem i entuzjazmem, sprawnie pokonywali kolejne zadania w grze, świetnie się przy tym bawiąc.

 

IP, SPU-A

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider